Szkolny Wolontariat

Kontakt

 • Zespół Szkół Zawodowych im Stanisława Staszica
  ul. Koszarowa 10
  67-300 Szprotawa
 • (68) 376 24 11

Od pasji do zawodu ...

SPONSORZY

Zapraszamy do Nas

 


 

Piątek 20.04.2018

liczba odwiedzin: 389223

AKTUALNOŚCI

 • XX WOJEWÓDZKI KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO ŚLUSARZA ZIEMI LUBUSKIEJ

  czyli jubileuszowa edycja za nami…

  WKS 2018 - Obrazek 1

    W dniu  11.04.2018 odbyła  się już XX edycja Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Konkurs jest organizowany przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze oraz jest objęty Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół z woj. lubuskiego o profilu mechanicznym, tym razem z sześciu szkół.  Na początku trzeba było zmierzyć się z testem 40 pytań , a następnie w części praktycznej wykonać element wg rysunku wykonawczego z dokładnością do 0,05 mm.        Nagrody ufundowane głównie  przez  WSSE Invest- Park  kusiły od początku….WKS 2018 - Obrazek 2

 • MOTOR SHOW POZNAŃ 2018 - Obrazek 1           

  Po raz kolejny uczniowie klas mechanicznych i informatycznych z Zespołu Szkół Zawodowych  w Szprotawie  mogli uczestniczyć w takim wydarzeniu jak MOTOR SHOW w dn. 6-go kwietnia. Na MTP zapraszali tacy wystawcy jak: Volkswagen, Hyundai, Skoda, Porsche, SEAT, BMW i wielu  innych znanych , a do zwiedzania zachęcały debaty ekspertów, innowacyjne i koncepcyjne  samochody, szybkie motocykle  i funkcjonalne kampery. Załączamy parę zdjęć, a jeżeli chcecie zobaczyć więcej  zachęcamy do kliknięcia w link  J http://www.motorshow.pl/pl/galeria_zdjec/poznan_motor_show_okiem_obiektywu/

 • ZAJĄC WIELKANOCNY - Obrazek 1

  Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Upamiętnia śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Kojarzy się nam wszystkim również z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia i wieloma innymi przyjemnymi rzeczami.”

  Ważne jest abyśmy w tym przedświątecznym zabieganiu znaleźli chwilę, aby pomyśleć właśnie o innych. W związku z tym Wolontariusze Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie przeprowadzili zbiórkę słodyczy. Wszyscy bardzo pozytywnie zareagowali na akcję „ZAJĄC WIELKANOCNY” i z uśmiechem na twarzy wrzucali do specjalnego kartonu: czekolady, batoniki, ciastka, wafelki, żelki, cukierki oraz bombonierki. Liczyła się każda słodycz. Nie zabrakło również akcentów świątecznych w postaci zajączków i pisanek czekoladowych. Zebrano wiele różnorodnych słodkości dla dzieci, które w znacznym stopniu uatrakcyjnią im świąteczny czas. Wolontariusze przekazali paczkę dla dzieci z Świetlicy CARITAS w Szprotawie. Uroczyste przekazanie odbyło się 28 marca 2018 roku.

 • Dni Otwartych Drzwi dla uczniów  SP2 w Szprotawie w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”

  DNI OTWARTE 2018 - Obrazek 1

  DNI OTWARTE 2018 - Obrazek 2

     W dniu 23 –go marca gościliśmy uczniów z Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zostali zapoznani z ofertą edukacyjną naszej szkoły na kierunkach: ekonomicznym, mechanicznym, informatycznym i gastronomicznym. Uczniowie SP2 zapoznali się z typowymi czynnościami wykonywanymi w danym zawodzie

   W kolejne dni gościliśmy w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie przyszłych absolwentów szprotawskich gimnazjów  oraz małomickiej szkoły. Od samego rana w szkole unosił się zapach pieczonych rogaliczków, a w atmosferze oczekiwania na naszych gości, wszyscy zawodowcy przygotowywali gabinety. Wycieczka w krainie zawodów już przygotowana, przewodnicy z licencją  uzbrojeni w harmonogramy. W gastronomi coś się gotuje,  u ekonomistów fakturuje, u informatyków kopiuje a u mechaników steruje i produkuje. Za to na holu nasza młodzież  coś podśpiewuje.. J

 • WKG 2018 - Obrazek 1

  X jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny w ZSZ w Szprotawie

  Po raz kolejny byliśmy gospodarzami 2 etapu Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem: ,,Kreatywnie z mięsa mielonego".

  Po eliminacjach szkolnych wyłoniono zespół, który reprezentował nas w etapie wojewódzkim, uczennice z kl. II Tac- Natalia Bachmatiuk i Martyna Wujda.

  Czytaj więcej ....

 • Wizyta w VW w Polkowicach - Obrazek 1

  W sposób nietypowy uczniowie klasy III Technikum mechanicznego spędzili pierwszy dzień wiosny.  Tego dnia, na zaproszenie zakładu, uczestniczyli w Dniu Przedsiębiorczości w fabryce Volkswagen Motor Polska  w Polkowicach.  Razem z wicedyrektor Urszulą Bednarek zwiedzili zakład oraz wzięli udział w kreatywnym szkoleniu. Była nauka i zabawa, jednak prawdziwa przygoda z zakładem rozpocznie się w maju, kiedy 12 uczniów tej klasy będzie uczestniczyło w  4- tygodniowych praktykach zawodowych.  Wszystko to służy zacieśnieniu współpracy z tym nowoczesnym zakładem i firmą Volkswagen Motor Polska.

 • Kurs Spawalniczy - Obrazek 1

  Kurs Spawalniczy - Obrazek 2

   Kurs spawalniczy z projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiece Żagańskim” trwa w najlepsze od początku marca 2018. Na początku trochę informacji książkowych, następnie  praktyczne ujęcie zagadnienia, w końcu kurs potwierdza egzamin i uzyskanie książeczki spawalniczej. Możemy powiedzieć, że  uczniowie trzeciej i czwartej klasy technikum mechanicznego ZSZ 54 uczestniczą bardzo chętnie  w kursie, aż miło popatrzeć… Pozdrawiamy naszą młodzież i  od tego momentu na bieżąco postaramy się dzielić wrażeniami uczestników.

 • Wizyta w Sprembergu  - Obrazek 1

  W dniu 13-go marca odbyła się rewizyta w Sprembergu  delegacji z Urzędu Miasta i Gminy Szprotawy oraz  Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie.  W czasie spotkania odbyło się  zwiedzanie szkoły orientującej zawodowo oraz zapoznanie się z formą  kształcenia zawodowego przy  pełnej współpracy z pracodawcami takimi jak Kraftwerk Schwarze Pumpe LEAG.  W elektrowni Schwarze Pumpe zapoznaliśmy się z formą zdobywania kwalifikacji zawodowych mechatroników , elektroników i mechaników przemysłowych oraz  odwiedziliśmy warsztaty kształcenia zawodowego.   Jako przykład dobrych praktyk mogliśmy zobaczyć, jak wygląda kształcenie w branży gastronomiczno- hotelarskiej na przykładzie hotelu.  Dziękujemy za miłe przyjęcie i pełni wrażeń, mamy nadzieję na dalszą współprace w obrębie praktyk zawodowych dla uczniów.

 • Szkolny Dzień Matematyki - Obrazek 1

  Dnia 16 marca 2018r, w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie, dziesiąty raz uczniowie świętowali SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI biorąc udział w konkursach „Mistrz rachunków”, turniej zespołowy oraz konkurs „Sudoku”.      

  W Turnieju zespołowym uczestniczyło sześć czteroosobowych drużyn, rozwiązując różne łamigłówki matematyczne w wyznaczonym czasie. Na ostateczną klasyfikacje wpływ miała ilość rozwiązanych zadań oraz czas ich rozwiązywania.

  I miejsce w turnieju zespołowym zajęła klasa 3Tdi w składzie:

 •        Moc emocji w naszej szkole - Obrazek 1

    Dzisiejszy dzień sprawił, że pomimo zmęczenia czujemy się szczęśliwsi i mądrzejsi.  Najpierw było zbiorowe gotowanie zupy gulaszowej. Niepowtarzalny smak i zapach!  Nikt nie pamięta ile i czego dodał J !!! Ale kto jadł, ten chwalił. Potem upiekliśmy baranki wielkanocne, równie wspaniałe. Nie dość, że cieszą oko, to jeszcze można je zjeść. Po barankach przyszedł czas na parzenie i zdobienie kawy mlekiem. To była prawdziwa uczta dla oczu i podniebienia. Publiczność dopisała. Każdy mógł delektować się wybornym smakiem jednej z najpopularniejszych używek na świecie.  Na koniec wyjątkowa atrakcja czyli robimy magiczny dym. Takie cuda tylko u nas  ZSZ54. Wszyscy lubią taką szkołę!