Szkolny Wolontariat

Kontakt

 • Zespół Szkół Zawodowych im Stanisława Staszica
  ul. Koszarowa 10
  67-300 Szprotawa
 • (68) 376 24 11

Od pasji do zawodu ...

SPONSORZY

Zapraszamy do Nas

 


 

Sobota 19.01.2019

liczba odwiedzin: 441260

AKTUALNOŚCI

 • „HISTORIA ŚWIĄTECZNA O RODZINIE RENIFERÓW” - Obrazek 1

  W dniu 10 grudnia uczniowie klas I, II Technikum i III Szkoły Zawodowej wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego pt. „Historia świąteczna o rodzinie reniferów”.

  Konkurs przygotowały Edyta Szeredega-Krawczyk i Małgorzata Kowalczyk.

  Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować historię świąteczną w formie komiksu. Oprócz wykorzystania swojej wiedzy leksykalnej i gramatycznej mogli też wykorzystać swoje umiejętności plastyczne.

  W konkursie wzięło udział 7 osób. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 17 grudnia 2018.

 • Modernizacja kształcenia zawodowego - Obrazek 1

  Byliśmy grzeczni, to odwiedził nas Mikołaj …. a tak naprawdę

     W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żagańskim”  nastąpiła dostawa urządzeń i maszyn do obróbki metalu do pracowni mechanicznych. Dostarczony sprzęt z pewnością podniesie jakość i dokładności wykonania detali w czasie obróbki toczeniem  i frezowaniem.

 • Przytulisko Żagań - Obrazek 1

  Nasza zbiórka karmy dla zwierząt przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, za co Wam wszystkim serdecznie dziękujemy. Zebraną mokrą karmę mogliśmy również przekazać do Przytuliska dla zwierząt w Żaganiu. Jeszcze raz zachęcamy do wspierania naszych szkolnych akcji. Poniżej przekazujemy dla Was uczniowie i nauczyciele podziękowania z Przytuliska w Żaganiu, które są również na Facebooku naszej szkoły.  

  Wolontariat ZSZ w Szprotawie.

  W związku z zorganizowaną przez Waszą Szkołę zbiórkę karmy dla Przytuliska dla zwierząt w Żaganiu, chciałabym gorąco podziękować w imieniu własnym oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Żaganiu ,jako jednostki zarządzającej Przytuliskiem za tę darowiznę dla naszych psiaków! Cudownie, że otworzyliście swoje serducha na tych najbardziej potrzebujących, mniejszych braci! Mamy nadzieję na dalszą tak bardzo „owocną” współpracę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy! Wolontariuszka -Iwona Danieliszyn.

 • ZWIERZĘTA TEŻ CHCĄ MIEĆ PACZKI - Obrazek 1

  W tym roku szkolnym 2018/19 cała nasza szkoła  uczestniczyła w akcji „ZWIERZĘTA TEŻ CHCĄ MIEĆ PACZKI”. Akcja trwała od 3 grudnia i trwała dwa tygodnie. Uczniowie, którzy chcieli wspomóc Schronisko w Żarach, przynosili darowizny. Dary składano do kartonów opatrzonych zdjęciami psiaków i kotów. Najbardziej zaangażowani uczniowie osobiście odwiedzili schronisko dla zwierząt w Żarach i przekazali paczki z karmę mokrą i suchą. Oprócz tego przekazaliśmy do schroniska dla naszych czworonożnych przyjaciół zabawki, miski, smycze. Uczniowie zorganizowali także koce, żeby zwierzaki miały ciepło tej zimy.

 • Lubuska Olimpiada Młodzieży w szachach szybkich. - Obrazek 1

  Wczoraj nasza młodzież brała udział w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w szachach szybkich. Do boju przystąpiła drużyna z „54” w składzie: Adrian Kapłon, Dawid Suska, Adam Jędrzejewicz i Aleksandra Cisakowska. Wyniku zaciętej rywalizacji drużynowej zajęliśmy miejsce 8 na 20 startujących zespołów. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w roku następnym.

 • Wyniki WKS - Obrazek 1

  Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza zostały już ogłoszone, ale ważne kto będzie reprezentował Zespół Szkół Zawodowych w etapie wojewódzkim , co pozostaje do rozstrzygnięcia. Etap szkolny zwyciężył Mateusz Jarzembowski (3tac) wyprzedzając konkurencję o 4 punkty, miejsce drugie równorzędnie Patryk Zommer z Bartkiem Sawronem, który stwierdził, że na ten moment czekał 3 lata. Miejsce trzecie zajął Daniel Malicki, a tuż za podium uczniowie z klasy pierwszej technikum mechanicznego Szymon Skalski i Robert Skrzypiec. Gratulujemy wysokich wyników i chęci rywalizacji.

 •    Z wizytą w Niemczech – RENTA GAF - Obrazek 1

   Dnia 6-go grudnia delegacja z Urzędu Miasta w Szprotawie oraz Zespołu Szkół Zawodowych  odbyła wizytę w  firmie  RENTA GAF w  Hoyerswerda.  Celem spotkania  były rozmowy o formie współpracy   pomiędzy  Zespołem Szkół Zawodowych w Szprotawie a RENTA GAF. Następnie zwiedziliśmy warsztaty GAF , w których odbywają się kursy i szkolenia praktyczne w branży mechanicznej i elektrycznej.  Mamy nadzieję, że uda się wspólnie opracować projekt dzięki, któremu mechanicy z Zespołu Szkół Zawodowych będą mogli uczestniczyć w wymianie i odbywać praktyki w Niemczech. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie pracownikom firmy RENTA GAF oraz za  zaangażowanie UM w Szprotawie.

 • Jarmark Bożonarodzeniowy - Obrazek 1

  W rytmie świątecznych kolęd i promieni upragnionego słońca odbył się kolejny Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy , w którym mieliśmy okazję uczestniczyć. Na naszym stoisku pierogi, o których już wczoraj grzmiał internet :), do tego pyszne ciacho i jemioła, ozdoby  oraz bigos. Jak przystało na towar dobrze zareklamowany pierogi rozeszły się na pniu.... a za ciężką pracę uczniów i nauczycieli wypada nam już tylko podziękować. 

  Dziękujemy całej społeczności Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie !!!

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - Obrazek 1

  5 grudnia 2018 roku  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  odbył się już po raz kolejny w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie klasy II Tdc zaprosili wszystkie klasy wraz z nauczycielami na prezentację multimedialną. W tym dniu odbyła się informacyjna akcja wśród społeczności szkolnej na temat działalności woluntarystycznej w życiu każdego człowieka. Uczniowie zaprezentowali ideę wolontariatu, zasady działalności oraz cechy wolontariusza.

  W części drugiej uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się od zaproszonego gościa Pani Ewy Lokś Dyrektora Banku Santander, w jaki sposób nieść pomoc potrzebującym i czym mogą zajmować się wolontariusze. Ponadto Pani Dyrektor poinformowała uczniów, w jaki sposób mogą przystąpić do programu „Pomagam z Santander”, wesprzeć Akcję Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej oraz włączyć się w działania wolontariackie.

 • Etap Szkolny WKS - Obrazek 1

  W dniu 5-go grudnia odbył się  etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza. To już dwudziesta pierwsza edycja WKS w naszej szkole. Uczestnicy, jak zawsze musieli zmierzyć się z testem 40 pytań oraz wykonaniem płytki na wymiar wg rysunku wykonawczego. Wśród uczestników starzy wyjadacze (klasa 4)  i zdobywający doświadczenie J . Miłym zaskoczeniem okazali się uczestnicy z klasy 1ta, którzy wielkim zaangażowaniem podeszli do konkursu, a jak wiemy wiara potrafi przenosić góry…… Wyniki konkursu dość ciekawe……… Dużą rolę odegrało doświadczenie  klas trzeciej i czwartej, oraz zapał klasy pierwszej – przecież jak się chce to się potrafi…