• Szkoła Branżowa II st

• Szkoła Branzowa II stopnia

zawód :

Technik żywienia i usług gastronomicznych

• Kształcenie w tej szkole to kontynuacja kwalifikacji z wcześniej ukończonej Szkoły Branżowej I Stopnia w zawodzie kucharz  lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz
          • Kończąc Szkołę Branżową II Stopnia oraz zdając egzamin potwierdzający kwalifikację w zawodzie absolwent szkoły otrzymuje dyplom technika oraz uzyskuje wykształcenie średnie.
          • Dodatkowo ważnym elementem Szkoły Branżowej II Stopnia jest możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego, dzięki czemu później można rozpocząć naukę na studiach wyższych.
          • Nauka w Branżowej Szkole II stopnia trwa dwa lata.