WK Ślusarz 2022/2023 WKG 2015/16 WKG 2016/17 WKG 2017/2018 WKSlusarz 2015/16 WK Ślusarz 2016/17 WK Ślusarz 2017/18 WK Ślusarz 2018/19 Wolontariat Konkursy Archiwum galerii WK Ślusarz 2023/2024

Z życia Szkoły

WK Ślusarz 2017/18

XX WOJEWÓDZKI KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO ŚLUSARZA ZIEMI LUBUSKIEJ czyli jubileuszowa edycja za nami…

W dniu  11.04.2018 odbyła  się już XX edycja Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Konkurs jest organizowany przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze oraz jest objęty Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół z woj. lubuskiego o profilu mechanicznym, tym razem z sześciu szkół.  Na początku trzeba było zmierzyć się z testem 40 pytań , a następnie w części praktycznej wykonać element wg rysunku wykonawczego z dokładnością do 0,05 mm.

Nagrody ufundowane głównie  przez  WSSE Invest- Park  kusiły od początku….

Już tradycją konkursu jest to, że każdy jego uczestnik otrzymuje nagrodę rzeczową. W  tym roku dzięki sponsorom, głównie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie  Ekonomicznej  Invest – Park  , Starostwu Powiatowemu w Żaganiu,  Urzędowi Miasta i Gminy  Szprotawa i lokalnym przedsiębiorcom : RO-MA-DO, „2+1” Hurtowania Materiałów Budowlanych, PHU AG-MAR, nagrody rzeczowe były cudowne.

Rozstrzygnięcie konkursu…..

Wyniku zaciętej rywalizacji miejsce pierwsze w konkursie indywidualnym zajął Bartosz Nitecki – reprezentant PZS w Świebodzinie, miejsce drugie przypadło Przemysławowi Lisowi z Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie  oraz Grzegorzowi Zołotucha z CKZiU w Żarach, na trzeciej pozycji znalazł się z Kamil Proski z ZSZ w Szprotawie.

Natomiast  rywalizacja drużynowa przedstawiała się następująco na miejscu I Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie,  na miejscu  II Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach a na trzecim Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie.

Czas na podsumowanie ….

Skoro mamy za sobą XX edycję Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej  odnieśmy się do paru danych w zaokrągleniu. Konkurs powstał z inicjatywy nauczycieli zawodów mechanicznych w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie pod koniec lat 90 –tych. Organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie. Przez bardzo długi czas koordynatorem konkursu  był Kierownik Kształcenia Zawodowego, a obecnie Wiceburmistrz Szprotawy  pan Paweł Chylak-  około 12 edycji, następnie koordynatorem została pani Agnieszka Budnik- około 7 edycji, przy wsparciu nauczycieli zawodu. W pierwszej edycji brały udział zaledwie trzy szkoły, następnie ilość szkół rosła do 10 zespołów. Konkurs przebiega w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim.  Na przestrzeni lat ciężko nam określić ilość uczestników w etapie szkolnym we wszystkich szkołach biorących udział w rywalizacji.  Jednak  w ZSZ w Szprotawie, co rok w konkursie ślusarskim bierze udział około 20 uczestników, zatem przez 20 edycji to  400 osób J.

W etapie wojewódzkim  konkursu wzięło udział około 150 uczestników, gdyż niektórzy startowali nie raz. Wręczono  około 180 nagród uczestnikom.  Zawsze staraliśmy się, na miarę naszych możliwości, ugościć uczestników, opiekunów i zaproszonych gości.  To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie sponsorzy. Przez ostanie trzy lata inicjatywę wspiera WSSE INVEST- PARK , co nas bardzo cieszy. Jednak  przez wiele lat wspomagali nas lokalni przedsiębiorcy, instytucje i firmy: LAKOS, Bosch Service „Baryła & Tartakowski”, BEWA, Starostwo Powiatowe w Żaganiu, RO-MA-DO, SPOŁEM, AG-MAR, Hoszman SCHODY I DRZWI, Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze, Silgan, „2+1”Hurtownia Materiałów Budowlanych, Urząd Miasta i Gminy Szprotawa, Bank Spółdzielczy w Szprotawie,  Brico Marche i wiele innych osób.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie na przestrzeni lat.

część teoretyczna:

Wyniki konkursu:

Protokół z eliminacji szkolnych WKS

Regulamin WKS

Koordynator Konkursu:

Ewa Malanowska– nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Szprotawie
tel.: 68 376 30 28
e-mail: eyla10@wp.pl lub zszsz@wp.pl