• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - Obrazek 1

  5 grudnia 2018 roku  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  odbył się już po raz kolejny w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie klasy II Tdc zaprosili wszystkie klasy wraz z nauczycielami na prezentację multimedialną. W tym dniu odbyła się informacyjna akcja wśród społeczności szkolnej na temat działalności woluntarystycznej w życiu każdego człowieka. Uczniowie zaprezentowali ideę wolontariatu, zasady działalności oraz cechy wolontariusza.

  W części drugiej uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się od zaproszonego gościa Pani Ewy Lokś Dyrektora Banku Santander, w jaki sposób nieść pomoc potrzebującym i czym mogą zajmować się wolontariusze. Ponadto Pani Dyrektor poinformowała uczniów, w jaki sposób mogą przystąpić do programu „Pomagam z Santander”, wesprzeć Akcję Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej oraz włączyć się w działania wolontariackie.

  5 grudnia wszyscy uczniowie oraz pracownicy otrzymali czerwone serduszka, poprzez które zaprosili uczniów i nauczycieli do udziału w zbiórce karmy do schroniska dla zwierząt.

  Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza były działania edukacyjne, pokazujące uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc dla dobra innych. Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole można zobaczyć na załączonych zdjęciach. 

 • Etap Szkolny WKS

  Etap Szkolny WKS - Obrazek 1

  W dniu 5-go grudnia odbył się  etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza. To już dwudziesta pierwsza edycja WKS w naszej szkole. Uczestnicy, jak zawsze musieli zmierzyć się z testem 40 pytań oraz wykonaniem płytki na wymiar wg rysunku wykonawczego. Wśród uczestników starzy wyjadacze (klasa 4)  i zdobywający doświadczenie J . Miłym zaskoczeniem okazali się uczestnicy z klasy 1ta, którzy wielkim zaangażowaniem podeszli do konkursu, a jak wiemy wiara potrafi przenosić góry…… Wyniki konkursu dość ciekawe……… Dużą rolę odegrało doświadczenie  klas trzeciej i czwartej, oraz zapał klasy pierwszej – przecież jak się chce to się potrafi…

  Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie dyplomów i nagród we wtorek 12.12.2018  w 107. Zapraszamy społeczność szkolną i uczestników.

 • Z kuchni włoskiej do Polski…..

  Z kuchni włoskiej do Polski….. - Obrazek 1 Z kuchni włoskiej do Polski….. - Obrazek 2

  W naszej szkole doskonalimy interesujące przykłady odwoływania się do kuchni innych narodów jako ważnych źródeł wykorzystywanych do wzbogacania asortymentu potraw kuchni polskiej. Gorący sos
  z siekanego/mielonego mięsa duszonego z dużą ilością warzyw  podajemy do makaronu typu spaghetti, chociaż w kuchni włoskiej polecany jest głównie do makaronów tagliatelle lub  linguine. Na zdjęciach uczniowie klasy 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych. Ich wersja spaghetti bolognese to prawdziwa przyjemność dla podniebienia i zadowolenie brzucha. Za umiejętne czerpanie przyjemności
   z gotowania i jedzenia wartość dodana w postaci pozytywnej oceny.

 • OPZSŻ

  OPZSŻ - Obrazek 1 

  OPZSŻ - Obrazek 2       OPZSŻ - Obrazek 3

  Szkolny etap XXVII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK rozstrzygnięty. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 27 uczniów, którzy rozwiązywali test z zakresu prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Najlepsi uczestnicy pierwszego etapu konkursu to Iwona Sobolewska  z kl. 2 Tac i Damian Bukała z kl. IV Ta, którzy rozwiązali test i uzyskali taką samą ilość punktów. Tuż za nimi II pozycję  zajęła Izabela Gałgus z kl. 1 Tac. Finalistom gratulujemy.

       W wyniku dogrywki wyłoniony został reprezentant naszej szkoły, który weźmie udział w  drugim etapie olimpiady. Został nim Damian Bukała z kl. IV Ta.

         Dodatkowym zadaniem zwycięzcy etapu szkolnego będzie zrealizowanie projektu  promującego aktywny styl życia (aktywność fizyczną), polegającego na organizacji wydarzenia sportowego w środowisku szkolnym.  Zgodnie z tradycją będą to zajęcia sportowe łączące w sobie elementy tańca latynoamerykańskiego
  i fitness zwane powszechnie Zumbą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie i w ten sposób uzyskali kompetencje do
  zwiększenia kontroli nad własnym zdrowiem oraz czynnikami warunkującymi zdrowie.

 • Wizyta w Banku

  Wizyta w Banku - Obrazek 1

  Wycieczka do Banku PKO SA w Szprotawie

  Dnia 19 listopada 2018 roku  uczniowie z klasy II technikum ekonomicznego wzięli udział w wycieczce do Banku PKO w Szprotawie. Tematem przewodnim było „Sposoby zabezpieczania banknotów emitowanych przez NBP oraz sprawdzania ich autentyczności”. Najpierw uczniowie wysłuchali historii pieniądza. Następnie oglądali stare obligacje i złotą monetę.

  Ogromne zainteresowanie wzbudził kurs rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych. Każdy uczestnik dostawał do ręki banknoty i mógł sprawdzić charakterystyczne elementy banknotu tj. znak wodny, nitka zabezpieczająca, recto verso, pas opalizujący. Wycieczka była udana. Dowiedzieliśmy się wielu przydatnych rzeczy i myślę, że wszyscy uczniowie potrafiłby rozpoznać sfałszowany banknot.

   

                                                                                                Organizator mgr inż. Irena Sucka

 • Nietypowa lekcja

  Nietypowa lekcja - Obrazek 1

  Lekcja Wizyta Dyrektora Banku PKO SA

  W dniu 21.11.2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych gościliśmy Dyrektora Banku PKO Czesława Szczepanika, który przeprowadził z klasą drugą lekcję przedsiębiorczości – „Banki”. Uczniowie poznali funkcje banku centralnego, rodzaje polityki pieniężnej oraz analizowali różnice pomiędzy bankami komercyjnymi a spółdzielczymi. Podczas prezentacji multimedialnej zaprezentowano rolę banku.

  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania oraz wykazywali się dużą wiedzą.  Przeprowadzona lekcja dla uczniów klasy II Tdc, okazała się nową formą poszerzania wiedzy i zainteresowania uczniów daną tematyką oraz urozmaiciła proces nauczania z podstaw przedsiębiorczości.

                                                                                              

                                                                                         Organizator mgr inż. Irena Sucka

   

 • Sukces w Szachach

  Sukces w Szachach - Obrazek 1

  Dziś w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie odbyły się powiatowe eliminacje do Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w szachach drużynowych. Wyniku zaciętej rywalizacji uczestnicy zdobyli miejsce I   ZSP w Szprotawie , II ZSZ 54 a III ZSTiL oraz ZSP w Żaganiu. Do finałów zakwalifikowali się  ZSZ  I ZSP w Szprotawie. Nasza szkoła była rezpezentowana przez: Olę Cisakowską, Adama Jędrzejewicza,  Adriana Kapłona oraz Dawida Suskę. Gratulujemy osiągniętych wynikòw.

   

 • Etap Szkolny WKS

  Etap Szkolny WKS - Obrazek 1

 • Nowy rekord w RKO

  Nowy rekord w RKO - Obrazek 1

  Ustanowiliśmy nowy Rekord Guinnessa w RKO wraz z Fundacją WOŚP

  W dniu 16 października o godzinie 12:00 odbyła się kolejna próba bicia rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej jednocześnie przez jak największą liczbę osób. Wzięło w niej udział 105 902 osób z 1142 instytucji w tym 10 osób z Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie. Wszystko wskazuje na to, że rekord został pobity. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie w szkołach. Jest to absolutny rekord świata ! Dziękujemy organizatorom – dyrekcji
   i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie za sprawne zorganizowanie i przeprowadzenie akcji, a wszystkim uczestnikom, w tym uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy umiejętności
   i zaangażowania.

 • Zdrowie Smakuje

  Zdrowie Smakuje - Obrazek 1

  „Zdrowie smakuje”

  Pod tym hasłem odbył się w piątek, 5 października, w Żaganiu, uliczny piknik o charakterze akcji prozdrowotnej. Na prezentację tzw. zdrowej żywności zaprosił starosta żagański Henryk Janowicz.

  Młodzież  z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie na bieżąco przygotowywała zdrowe i smaczne sałatki warzywne oraz pełne witamin i mikroelementów koktajle owocowe i owocowo-warzywne: z awokado, bananów, szpinaku, jarmużu, truskawek i jabłek i in. Od uczniów szkół oraz ich nauczycielek można było się dowiedzieć jak się zdrowo odżywiać i jak przygotować zdrowe potrawy. Był też konkurs z nagrodami o tematyce kulinarnej i nie tylko. Zdrowe koktajle smakowały zarówno najmłodszym jak i najstarszym mieszkańcom powiatu żagańskiego.

  Dodatkowo na pikniku można było wykonać podstawowe badania poziomu cukru i cholesterolu we krwi, ciśnienia tętniczego, wagi ciała oraz wskaźnika BMI. Przedstawicielki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żaganiu dokonywały pomiaru tkanki tłuszczowej, tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz na fantomie demonstrowały naukę samobadania piersi. Strażacy z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu prowadzili warsztaty z nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • Guten Morgen, Good morning, Boungiorno, Buenos dias !

      Guten Morgen, Good morning, Boungiorno, Buenos dias ! - Obrazek 1

  W dniu 26 –go września społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych obchodziła Dzień Języków Obcych. Około godzin porannych uczniowie klas technikum zabrali nas na wycieczkę kulturoznawczą. Każda z klas przygotowała stoisko z wylosowanego przez siebie kraju. Liczyła się prezentacja danego państwa, przygotowane  potrawy oraz przebranie uczestników i występy muzyczne.  Serce „srogiego” jury skradła ciepła Italia przygotowana przez klasę II Ti, po prostu ITALIANO VERO.  Gorące hiszpanki z II Tdc podbiły publikę  Makareną, a  na stoisku  klasy 3tac, jak przystało na Niemcy – WURST i krótka historia motoryzacji. Z USA zdążyły dotrzeć fast foody i amerykańcy twardziele – Itac.  Jednak najwięcej mogliśmy dowiedzieć się o Grecji prezentowanej przez klasę I tdi, która zwyciężyła turniej i okazała się koniem trojańskim imprezy J

 • Dzień Sportu

  Dzień Sportu - Obrazek 1

  W dniu 20.09.2018 przy pięknej letniej pogodzie odbył się w ZSZ w Szprotawie Dzień Sportu. Tym razem motywem przewodnim rywalizacji były gry zespołowe. Młodzież rywalizowała w koszykówce ulicznej (streetball), siatkówce plażowej piłce nożnej. Rozgrywano też plenerowy turniej szachowy. We współzawodnictwie wzięło udział większość klas wystawiając swoje drużyny. Szczególnie licznie reprezentowane były klasy I Tdi i I Tac oraz III Ti. Niestety niektóre klasy pozostawały wyłącznie w roli biernych obserwatorów. Szczególne podziękowania należą się sędziom piłki nożnej Panu Wojciechowi Walkowiakowi i Szymonowi Matuszewskiemu, którzy wytrzymali kondycyjnie jako sędziowie piłki nożnej a do tego podejmowali trafne decyzje w kontrowersyjnych sytuacjach, których na boisku nie brakowało. Organizatorzy dziękują również wszystkim wychowawcą, którym udało się zmobilizować klasy do licznego udziału.

  Kolejność w poszczególnych dyscyplinach.

  Piłka nożna chłopców:

  1. III Tac – I miejsce
  2. IV Ta -   II miejsce
  3. II Ti , I Tdi – III miejsce

  Koszykówka chłopców:

  1. III Ti – I miejsce
  2. I Tdi -   II miejsce
  3. I Tac– III miejsce

   

  Koszykówka dziewcząt:

  1. I Tdi – I miejsce
  2. III Tac -   II miejsce

  Siatkówka dziewcząt:

  1. I Tac – I miejsce
  2. I Tdi -   II miejsce

  Siatkówka chłopców:

  1. III Td – I miejsce
  2. I Tac -   II miejsce
  3. III Ti  – III miejsce

   

  Szachy indywidualnie:

  1. Adrian Kapłon– I miejsce
  2. Patryk Gałka -   II miejsce
  3. Radosław Tynda – III miejsce

  Kolejność końcowa o miano najsprawniejszej klasy ( suma punktów za miejsca i ilość startujących):

  1. I Tdi – I miejsce  (66 pkt.)
  2. III Ti -   II miejsce (52 pkt.)
  3. I Tac  – III miejsce  ( 51 pkt.)
  4. III Tac – IV miejsce ( 27 pkt.)
  5. II TI , IV Td – V-VI miejsce ( po 16 pkt. )
  6. IV Ta -   VII miejsce (15 pkt.)
  7. I BS -   VIII ( 14 pkt.)
  8. II BS – IX miejsce  (2 pkt)
  9. II Tdc-  X miejsce ( 1 pkt.)
 • PROJEKT „MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W POWIECIE ŻAGAŃSKIM”

   Z wielką przyjemnością przedstawiamy realizację  kursu prawa jazdy  kat. B w ramach projektu, na który nabór był wykonywany jeszcze w czerwcu 2018. Jak widać z fotorelacji wszystko przebiega zgodnie z założeniami, najpierw teoria a następnie praktyczne ujęcie tematu. Uśmiech uczestników i instruktorów – bezcenne …

  PROJEKT „MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W POWIECIE ŻAGAŃSKIM” - Obrazek 1

  Ps. Na dniach będzie dokonywany nabór  chętnych do uczestnictwa w projekcie w klasach pierwszych J. Zapisz się i korzystaj z kursów zawodowych czy płatnych staży !

 • Przebudowa warsztatów szkolnych

  Zapowiadana przebudowa warsztatów szkolnych wraz z wyposażeniem
  przy Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie rusza z początkiem lipca!

  Przebudowa warsztatów szkolnych - Obrazek 1

   

  ” Powiat Żagański otrzymał dofinansowanie do realizacji projektu pn. „Przebudowa warsztatów szkolnych wraz z wyposażeniem przy Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Oś priorytetowa 9 „Infrastruktura społeczna”, Działanie 9.3 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej”, Poddziałanie 9.3.1 „ Rozwój infrastruktury edukacyjnej – projekty realizowane poza formułą ZIT”.

       Realizacja projektu zakłada przebudowę jednego piętra skrzydła szkoły w celu utworzenia profesjonalnych warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie wraz z zakupem wyposażenia do nauki zawodu technik żywienia  i usług gastronomicznych oraz kucharz .

       Celem projektu jest poprawa infrastruktury kształcenia zawodowego o profilu gastronomicznym w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Projekt zrealizowany zostanie w 2018r. „
   Przypominamy, że na uczniów klas pierwszych technikum gastronomicznego i kucharzy w szkole branżowej czekają bezpłatne podręczniki do przedmiotów zawodowych oraz kompletne stroje na zajęcia praktyczne. Zapraszamy!

 • Święto folku w powiecie żagańskim

  Święto folku w powiecie żagańskim - Obrazek 1

  W niedzielę 27 maja w Żaganiu odbył się Powiatowy Folk Festiwal, którego celem jest promocja kultury ludowej. Organizatorem Folk Festiwalu było Starostwo Powiatowe.  W ramach festiwalu prezentowana była muzyka oraz tańce i piosenki ludowe w wykonaniu zespołów i grup śpiewaczych zrzeszających seniorów, młodzież i dzieci. Było gorąco, radośnie i kolorowo. Festiwalowi towarzyszyli wystawcy z kulinariami i rękodziełem.

   

   Uczestnicy festiwalu mogli bezpłatnie degustować pyszności przygotowane przez uczniów
  i nauczycieli z naszej szkoły. Pomimo upalnej pogody przyjemność z grillowania była spora, ponieważ nic nie jest w stanie zastąpić smaku potraw przyrządzanych na grillu węglowym. Grillowanej karkówce
   i kiełbaskom towarzyszył wyśmienity bigos i świeże, chrupiące pieczywo.

   

   

 • RODO

  Uwaga  - klauzula  informacyjna

   

  Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)   

  informuję, że:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie,  tel:  68 376 24 11  mail:  zszsz@wp.pl.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w ZSZ w Szprotawie   możliwy jest pod adresem email: m.gesigora@powiatzaganski.pl .

   

  1. Państwa  dane osobowe będą przetwarzane w celu załatwienia sprawy, w której zostały zebrane na podstawie:
  • art. 6 ust. 1 lit. C Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 r.

   

  • Ustawa – Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 oraz Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 2198) w celu realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce.

   

  1. Państwa dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji ustawowych zadań placówki i przechowywane będą przez okres wskazany w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz.U.2011.27.140).
  2. Państwa dane osobowe mogą być przekazywane innym organom i podmiotom wyłącznie na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w związku z realizowaniemzadań przez placówkę oświatową.
  3. PosiadająPaństwo prawo do: żądania od administratora dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  4. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych.
  5. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest niezbędne w celu realizacji zadań oświatowych przez Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie   .

   

   

  Administrator danych

   

   

 • Pożegnanie Maturzystów 2018

  Pożegnanie Maturzystów 2018 - Obrazek 1

  27 kwietnia dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły pożegnali kolejny rocznik absolwentów. Naszą szkołę opuścili uczniowie Technikum Ekonomicznego, Gastronomicznego, Informatycznego oraz Mechanicznego. Uroczystość odbyła się w Szprotawskim Domu Kultury. Na uroczystej gali zostały wręczone wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce oraz statuetki Andrzejków dla wyróżniających się uczniów. Uczniowie klas trzecich pożegnali swoich starszych kolegów przedstawieniem kabaretowym. Gratulujemy wszystkim absolwentom i trzymamy mocno kciuki za maturę i egzaminy zawodowe.

  Podziękowania za udostępnienie zdjęć dla Pani Arlety Pukal oraz Szprotawskiego Domu Kultury.

 •  Żagańskie Targi Pracy i Edukacji

   Żagańskie Targi Pracy i Edukacji - Obrazek 1

  23 kwietnia 2018 r. mieliśmy przyjemność przedstawić ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019 na Targach Pracy i Edukacji w Żaganiu.

  Młodzież z klas gastronomicznych przygotowała dla amatorów zdrowej żywnośc warzywa z dipem jogurtowym a dla łasuchów -fontannę czekoladową.

  Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej.

  Targi zostały zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Żaganiu

  Były skierowane głównie dla przyszłych absolwentów – obecnie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z terenu całego powiatu żagańskiego.

 • Księgowy Roku

  Księgowy Roku - Obrazek 1

  26 kwietnia 2018 roku odbyła się XIII edycja konkursu „KSIĘGOWY ROKU 2018” – etap szkolny.

  W konkursie uczestniczyli uczniowie kierunku ekonomicznego. Konkurs był jednoetapowy - składał się z części pisemnej, w której uczniowie rozwiązywali zadanie w formie testu oraz krzyżówkę z zakresu rachunkowości.

  Tytuł  najlepszego księgowego - „KSIĘGOWY ROKU – 2018” w naszej szkole uzyskała Joanna Młodawska z klasy III Tdi.

  Głównym celem organizowanego konkursu jest rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu rachunkowości oraz docenienie utalentowanych uczniów. Ponadto działania te ukazują rolę wiedzy, jaka powinna leżeć u podstaw kompetencji przyszłych księgowych, którym przedsiębiorcy powierzać będą odpowiedzialną funkcję prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych.

  Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie oraz zapraszam za rok - organizator konkursu: Irena Sucka

 • Rozwijamy się ...

  „Przebudowa warsztatów szkolnych wraz z wyposażeniem
   w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie
  ”.

  Rozwijamy się ... - Obrazek 1

  Rozwijamy się ... - Obrazek 2

        Projekt będzie realizowany przez Powiat Żagański. Główną osią projektu jest przebudowa warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie wraz z zakupem wyposażenia niezbędnego do podniesienia jakości kształcenia w zawodzie technik żywienia  i usług gastronomicznych oraz kucharz.

  Projekt zakłada przebudowę skrzydła szkoły na warsztaty, które będą składały się z następujących pomieszczeń: 2 pracowni technologii gastronomicznej wraz z wyposażeniem, pracowni obsługi gości wraz z wyposażeniem, pracowni planowania żywienia i produkcji , magazynu naczyń stołowych, szatni męskiej  i szatni damskiej oraz toalet. Wyposażenie pracowni będzie zgodne z rekomendacjami KOWEZiU.


       Celem projektu  jest poprawa infrastruktury kształcenia zawodowego o profilu gastronomicznym
  w ZSZ w Szprotawie. Na jego realizację składają się dwa cele szczegółowe: przebudowa warsztatów szkolnych oraz podniesienie standardu wyposażenia w pracowniach  praktycznej nauki zawodu. Cel na poziomie rezultatu to podniesienie jakości kształcenia zawodowego o profilu gastronomicznym w ZSZ w Szprotawie. Projekt skierowany jest do uczniów na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz ,nauczycieli, rodziców. W ramach realizacji projektu zlikwidowana zostanie bariera architektoniczna dla osób niepełnosprawnych. Koszt całkowity projektu wynosi 1.056 015,55 zł.

strona: