• Lubuska Olimpiada Młodzieży

•

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w dniu 27.02.2023r. rozegrano zawody powiatowe piłki koszykowej dziewcząt i chłopców. Mistrzyniami Powiatu Żagańskiego zostały dziewczęta ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH I BRANŻOWYCH w Szprotawie, awansując do dalszego etapu rozgrywek. Drużyna chłopców naszej szkoły zajęła V miejsce. SERDECZNE GRATULACJE

• Dni otwarte WIEA Uniwersytetu Zielonogórskiego

• 21 lutego 2023 młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w dniach otwartych Wydziału Informatyki Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. moglismy zapoznac sie z oferta uczeli oraz ze specyfika prowadzonych zajec. młodziez uczestniczyła w zajeciach z projektowania systemów cyber-fizycznych, rozszerzona i wirtualna rzeczywistosc w przemysle rozrywkowym, oraz zapoznalismy sie z bogata oferta kół naukowych, a także z projektami studenckimi z inżynierii oprogramowania.

• Studniówka 2023

• Studniówka to jedno z największych wydarzeń w życiu uczniów. To chwila, kiedy młodzi ludzie mają okazję pożegnać się ze szkołą, nauczycielami i swoimi kolegami i koleżankami. Studniówka to także swego rodzaju symboliczny początek dorosłego życia, który wiąże się z wieloma zmianami i wyzwaniami.

Studniówka juz za Nami. Wszyscy super sie bawili a teraz pozostało 100dni do matury. Życzymy maturzystom zdanej matury :)

• Walentynki

• 14 lutego w Naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Zakochanych. Tego odnia odbył się kiermasz ciast, ponieważ przysłowie mówi "Przez żoładek do serca". Samorząd Uczniowski zorganizował również Pocztę Walentynkową, w której znalazło się wiele listów miłosnych. Nie zabrakło również Naszego Zespołu 54 Band, który muzycznie wprowadzał wszystkich w nastrój walentynkowy

• Kurs spawalniczy

• Od roku szkolnego 2021/2022 uczniowie technikum mechanicznego z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie, dzięki realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim, mieli możliwość uczestniczenia w następujących kursach spawalniczych:

- kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi – proces spawania 135 ( MAG)- 15 os

- kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi- proces spawania 141 ( TIG)- 11 os

- kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi- proces spawania 131 ( MIG)-10 os

W dniu 20.02.2023  uczniowie obecnych klas czwartych odebrali książeczki spawalnicze wystawiane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz- Instytut Spawalnictwa w Gliwicach z kolejnymi wpisami. Serdecznie gratulujemy zdanych egzaminów i wytrwałości w zdobywaniu umiejętności i wiedzy.

• SZKOLNY KONKURS „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”

• Dnia 20 grudnia 2022 roku odbył się SZKOLNY KONKURS „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ” organizowany przez Wydział Ekonomiczny Akademii w Gorzowie Wielkopolskim.

Tegoroczna edycja konkursu zorganizowana została w trybie on-line – przy użyciu programu Teams. Przed uczestnikami konkursu postawiono wyzwanie związane z odpowiedzią na 20 pytań z obszaru przedsiębiorczości.

W I etapie z pytaniami konkursowymi zmagało się 10 uczniów z technikum ekonomicznego. Do finałowego etapu XII Edycji Konkursu „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ” zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Kura Wiktoria  – III Pdc,

2. Antoniak Wiktoria – IV Pdc.

Drugi etap Konkursu odbędzie się 18 kwietnia 2023 roku o godzinie 10:00, na terenie kampusu uczelni przy ul. Chopina 52.

Serdecznie gratuluję Laureatom i życzę powodzenia w II etapie.

Irena Sucka