• Komunikat Dyrektora Szkoły

• Zajęcia w naszej szkole zostały zawieszone w dniach: 16, 17, 18 września, z możliwością wydłużenia, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała. W dniu 18 września zajęcia lekcyjne będą prowadzone w formie zdalnej. O sposobie realizacji nauki zdalnej, poinformujemy w dniu jutrzejszym.

• Komunikat Dyrektora Szkoły

• W związku z decyzją o zawieszeniu lekcji w szkołach i przedszkolach gminnych informuję, iż decyzja ta nie dotyczy obecnie szkół powiatowych, a więc również naszej. Sytuacja na bieżąco monitorowana jest przez służby i pracowników Powiatu. Jeżeli zapadną jakiekolwiek decyzje, jak najszybciej o tym poinformujemy. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa zalecamy pozostanie w domach tym uczniom, których dotarcie do szkoły wiązałoby się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem.

• Lubuskie Szkolnictwo Zawodowe dla Nowoczesnego Rynku Pracy

• Projekt „Lubuskie Szkolnictwo Zawodowe dla Nowoczesnego Rynku Pracy” realizowany jest w ramach Priorytetu 6 „Fundusze Europejskie na wsparcie obywateli”, Działania nr FELB.06.05 „Kształcenie zawodowe”, Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Beneficjent: Związek Powiatów Lubuskich

Partnerzy: Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Zachodnia Izba Przemysłowo  - Handlowa w Gorzowie Wlkp.

Wartość projektu: 23 851 666,64 zł.

Kwota dofinansowania: 21 466 499,97 zł.

Projekt będzie realizowany w 24 szkołach zawodowych z 12 powiatów ziemskich województwa lubuskiego.

Celem projektu jest wsparcie na rzecz dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy 3261 uczniów oraz 132 nauczycieli, wyposażenie uczniów i nauczycieli w praktyczne umiejętności wymagane na regionalnym rynku pracy
            i podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w powiatach: gorzowskim, krośnieńskim, międzyrzeckim, nowosolskim, słubickim, strzelecko - drezdeneckim, sulęcińskim, świebodzińskim, wschowskim, zielonogórskim, żagańskim, żarskim.

Działania realizowane w ramach projektu:

• Doradztwo indywidualne oraz diagnoza indywidualnych potrzeb;
            • Wsparcie psychologiczne dla uczniów;
            • Szkolenia/kursy zawodowe prowadzące do nabywania kompetencji / kwalifikacji rynkowych dla uczniów;
            • Realizacja staży uczniowskich;
            • Wsparcie nauczycieli– podnoszenie umiejętności dydaktycznych, rozwijanie kompetencji, zdobywanie nowych kwalifikacji w branżach (dziedzinach), w których kształcą nauczyciele oraz staże;
            • Doposażenie szkół w nowoczesny sprzęt i narzędzia poprawiające jakość kształcenia.

Grupę docelową w Powiecie Żagańskim stanowi: ZSP w Iłowej ,ZSTiB w Szprotawie , ZSTiL w Żaganiu , ZSTiO w Żaganiu -  369 uczniów i uczennic, 14 nauczycieli i nauczycielek;

W projekcie zostaną osiągnięte następujące rezultaty

• 1467 uczniów uzyska kwalifikacje po opuszczeniu programu.
            • 37 nauczycieli uzyska kwalifikacje po opuszczeniu programu.
            • 988 uczniów i uczennic weźmie udział w stażach uczniowskich.
          • OLÁ ! HOLA! CIAO!

•

Obecnie uczestnicy przedsięwzięcia  „Praktyki zawodowe szansą na zwiększenie możliwości młodzieży na rynku pracy”  2023-1-PL01-KA122-VET-000143692 biorą udział  w przygotowaniach do wyjazdu na praktyki zawodowe do Hiszpanii, Włoch i Portugalii. Zbliżamy się do końca warsztatów językowych prowadzonych przez p. Bartosza Patlę i p. Joannę Mackowicz. To bardzo ważny element przygotowań, gdyż bez umiejętności komunikacji w języku angielskim, trudno będzie zrealizować program praktyki. Za nami już zajęcia z przygotowania kulturowego i mentalnego. Obyło się także spotkanie on-line uczestników z przedstawicielem UNISER, organizacji wspierającej i przyjmującej uczniów we Włoszech. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zadania w projekcie ma partner przyjmujący, jakie organizacja wspierająca, a jakie szkoła.

Przedsięwzięcie „Praktyki zawodowe szansą na zwiększenie możliwości młodzieży na rynku pracy”  2023-1-PL01-KA122-VET-000143692  jest realizowane w ramach projektu  „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego z środków FERS. W projekcie biorą udział uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum ekonomicznego , technikum mechanicznego oraz technikum  informatycznego z ZSTiB w Szprotawie.