• POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2023

• 28 kwietnia żegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły. Dzisiejsze spotkanie było dla Nich szczególnie uroczyste.
            To ostatnia okazja do podsumowania Ich pracy w ciągu czterech lat nauki, do refleksji  i zadumy. Tradycyjnie odbyło sie wreczenie ANDRZEJEK. i w tym roku nie zabrakło ciekawych kategorii. Andrzeki otrzymali :

• “PAPUŻKI NIEROZŁĄCZKI” - MAKSYMILIAN BANIUK oraz ZUZANNA KOWALSA
            • „FIFA-RAFA-Ł”  RAFAŁ TROCHANOWSKI

• “CICHY JAK MYSZ POD MIOTŁĄ” - ADAM GOLONKO

• „KRÓL SCENY ” – ERYK STELMACH

• “KLASOWA SZEFOWA” - KLAUDIA HAŁABURA

• “SZYBCY, WŚCIEKLI I NIEOBECNI" - MILAN SZTUBECKI i KACPER KOPACZEL

• “REKOMENDACJA MICHELIN” - KACPER  WAJDA

• “STARY CIAŁEM, MŁODY DUCHEM” - DAWID PEŁCZYŃSKI

• “STARE MAŁŻEŃSTWO” - WIKTORIA ŁAGOWSKA  i  ALEKSANDER KUCZYŃSKI

• “NASZ KLASOWY MATEMAKS” - JAKUB JAGIELSKI

• "NAJLEPSZY PRZYJACIEL KLASY" -  PATRYK OLEJNIK

• „MISTRZ KIEROWNICY UCIEKA” - HUBERT SWOROWSKI

• „NAJLEPSZY ANGLISTA WŚRÓD POLAKÓW" -  OLA SERWA

• „HAZARDZISTA MALARZ” - PIOTR ZWOLSKI

• ” ŚPIEWAJĄCY MINISTER FINANSÓW” - EMILIA WÓJCIK.

• „STRAŻAK ROKU” -  PAWEŁ KALICIŃSKI

• „CO DWIE GŁOWY TO NIE JEDNA” - PAULINA KUŹMICKA i  KAMILA KUZYSZYN

Całą akademie uświetniły wystepy naszych wspanaiałych wokalistów: Dominiki Jarzembowskiej, Emilii Wójcik, Sylwi Lubowieckiej i Pawła Plucińskiego.

DRODZY ABSOLWENCI!!  Życzymy Wam radości, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje.

• XXII Wojewódzki Konkurs o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej

• W dniu  14-go kwietnia 2023r.  odbyła się kolejna już XXII edycja Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych  w Szprotawie. Konkurs jest organizowany pod Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze. Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół z woj. lubuskiego o kształcący się w zawodach o profilu mechanicznym.  Na początku trzeba było zmierzyć się z częścią teoretyczną czyli testem jednokrotnego wyboru  40 pytań , a następnie w części praktycznej wykonać mocowanie z dociskiem  wg rysunku wykonawczego z dużą dokładnością.

Wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce w konkursie indywidualnym zajął I miejsce zajął Paweł Bogusz ,II miejsce przypadło Jakubowi Rychły , uczniowie  Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie  , na III miejscu znalazł się z Kewin Nowak z  ZSTiB w Szprotawie.

Natomiast  rywalizacja drużynowa przedstawiała się następująco na miejscu IPowiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie, na miejscu  II Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania a na III miejscu Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie.

Nagrody ufundowane przez sponsorów  cieszyły oko uczestników i organizatorów ….

Tradycją konkursu jest to, że każdy jego uczestnik otrzymuje nagrodę rzeczową. W  tym roku dzięki sponsorom: firmie NORD, LAKOS, HOSZMAN SCHODY I DRZWI oraz  Starostwu Powiatowemu w Żaganiu nagrody rzeczowe były cudowne i wartościowe.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Klasyfikacja indywidualna uczestników i szkół oraz materiały konkursowe znajdują się w załącznikach

• Kolejny sukces

• Uczeń ZSTiB w Szprotawie technikum mechanicznego z innowacją pożarniczą Paweł Kaliciński po zdobyciu drugiego miejsca w rozgrywkach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom” zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego tegoż konkursu. W eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w dniu 14-go kwietnia 2023 w Żaganiu, Paweł musiał zmierzyć się z dużą konkurencją w ilości 24 osób, i tak Paweł został laureatem etapu wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zajmując 4 miejsce w województwie w III grupie wiekowej. W tym etapie turnieju ogólnie wzięły udział 72 osoby. Już dawno reprezentant naszej szkoły nie osiągnął tak wysokiej pozycji, zatem serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Wielkanocne przysmaki

• Uczniowie pierwszych klas gastronomicznych wprowadzili  nas w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji  przygotowali wypieki wielkanocne; babki, baranki, ciastka jajeczka i małe mazurki. Wszystkie wyroby były bardzo smaczne a w całej szkole pachniało świętami.

• Konkurs piosenki obcojezycznej

• 30 marca nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w ZSTiL w Żaganiu. Mimo, że Domince zabrakło odrobiny szczęścia to jesteśmy bardzo dumni i życzymy wielu sukcesów muzycznych