• Lekcja gastronomii w DOBRA KUCHNIA STODOŁA

• Najlepsze lekcje poza szkołą w "Dobrej Kuchni w Stodole"w Szprotawie !!!Klasa I technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyła lekcje zajęć praktycznych w zakładzie gastronomicznym. Uczniowie poznali realne warunki pracy w gastronomii. Samodzielnie przygotowali i upiekli pyszne pizze. Było smacznie i wesoło. Przeżycia i emocje pozostaną na długo w pamięci uczestników, być może zaowocują nowymi pomysłami kulinarnymi. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie i fascynujące doświadczenia przemiłej załodze Dobrej Kuchni !

• Zapraszamy

• Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta oraz całą społeczność szkolną ZSTiB w Szprotawie na kiermasz ciast, loterię oraz koncert szkolnego zespołu, który odbędzie się 1 czerwca na boisku szkolnym ZSTiB 54 o godzinie 12:00

• Szkolny Dzień Matematyki

• 23 maja 2023r, w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie, czternasty raz uczniowie świętowali SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI biorąc udział w konkursach „Mistrz rachunków” oraz turnieju zespołowym.                                W Turnieju zespołowym I miejsce zajęła klasa 3Pai w składzie:

1. Dopytała Maciek

2. Żmijowska Natala                                                                                                                                 3. Urbaniak Grzegorz

4. Rybarczyk Adrian

II miejsce klasa 2Pci

1. Guzik Jakub
            2. Saturski Kacper
            3. Szałas Mateusz
            4. Ślifierz Gracjan

oraz II miejsce klasa 1Pi

1. Przysiężny Jakub

2. Borczyk Jakub

3. Kloc Filip

4. Twardochleb Radek

III miejsce klasa 2Pad

1. Domańska Julia

2. Lubowiecka Sylwia

3. Wójtowicz Michał

4. Rajewska Anastazja

Finałowa trójka konkursu „Mistrz rachunków”

I miejsce Dominik Ślecki  uczeń klasy 3 Pdc

II miejsce Julia Gaj uczennica klasy 3 Pdc

III miejsce Filip Kloc uczeń klasy 1 Pi

Gratulujemy najlepszym uczniom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów matematycznych.

Nauczyciele matematyki i dyrekcja szkoły

• Zbiórka dla Olusia

• Samorząd Uczniowski i Klub wolontariatu naszej Szkoły 15 maja rozpoczął zbiórkę na pomoc w leczeniu małego Olusia. 1 czerwca z Okazji Dnia Dziecka odbędzie się również koncert charytatywny naszego zespołu 54 Band, loteria oraz kiermasz ciast. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację tego cudownego chłopczyka.

Cała społeczność szkolna życzy Olusiowi dużo zdrówka !!! Razem możemy więcej

• Bankiet - Pałac Żagański

• We wtorek 16 marca w Żagańskim Pałacu mieliśmy przyjemność częstować naszymi potrawami najlepszych uczniów szkół podstawowych w województwie lubuskim wraz z opiekunami i przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Było to nie lada wyzwanie organizacyjne! Łącznie przygotowaliśmy ok 1400 kanapek!

• Sukces w finale LOM

•  Kolejne sukcesy naszych uczennic, w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. 12.05.2023r w Zielonej Górze reprezentacja dziewcząt naszej szkoły ZSTiB w Szprotawie, w składzie : Julia Domańska, Martyna Sączawa, Izabela Szeremeta i Karolina Kędzior wzięła udział w finale wojewódzkim w piłce koszykowej 3×3. Po emocjonującej i zaciętej rywalizacji drużyna naszych wojowniczek zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medali tytuł wicemistrzyń województwa lubuskiego .

• Bankiet - Gastronomia ZSTiB

• Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w Powiecie Żagańskim

W dniu 12 maja w Starostwie Powiatu Żagańskiego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, podczas którego świętowały reprezentantki tych zawodów z całego powiatu.  Z tej okazji młodzież naszej szkoły, z klas gastronomicznych przygotowała uroczysty  poczęstunek, który umilił to spotkanie. A oto fotorelacja.

• Wycieczka Praga

• Dnia 12.04.2023r. młodzież naszej szkoły ( w dużej przewadze maturzystów ) udała sie na wycieczkę do malowniczej PRAGI.  Zwiedzali min: katedrę sw. Wita, Pałac Królewski, Most Karola i stare miasto.