• Wycieczka Kraków

• W dniach 11-13 października klasa 5Pai korzystajac z ostatnich ciepłych dni wybrała się na wycieczkę do przeducownego Krakowa. Atmosfera jak i pogoda była świetna, odwiedzilismy wszystkie najpiekniejsze miejsca i oczywiscie obowiazkowo zdjęcie ze smokiem :) Wypoczelismy , naładowaliśmy baterie i teraz ostatnia prosta do egzaminów i matury :)

• Zajecia integracyjne part2

• Dziś minęły już ostatnie zajęcia integracyjne w klasach pierwszych, W tym tygodniu integrowały się klasy: 1i, 1k oraz 1 Pi. Kolejne spotkania pełne różnych (czasami skrajnych) emocji. Choć przydział do małych grup był losowy, czasami okazywało się, że nie każda grupa idealnie się dogaduje. Pod ,,przykrywką" różnych zadań, najważniejsze tak naprawdę były relacje pomiędzy uczestnikami. Czy klasy dobrze się ze sobą zintegrowały? Czas pokaże :)"

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• ,Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie Psychiczne jest powszechnym prawem człowieka. Nie pozostawajmy obojętni gdy czujemy, że coś się z nami/ naszymi bliskimi dzieje. Gdy boli nas serce- idziemy do kardiologa, gdy złamiemy nogę- idziemy do ortopedy. Dlaczego tak trudno jest nam pójść do psychiatry/psychologa/psychoterapeuty gdy szwankuje nam zdrowie psychiczne? Według Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego w ciągu kilkunastu lat zaburzenia psychiczne staną się jednym z głównych problemów zdrowotnych. Dbajmy o siebie i o swoich bliskich.

Ważne telefony:

16 111 Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, bezpłatnie, czynny całą dobę

800 121 212 Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, bezpłatnie, czynny całą dobę.

116 123 Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, bezpłatnie, 14:00–22:00."

• Zajęcia integracyjne

• W naszej szkole rozpoczął się czas zajęć integracyjnych dla klas I. ,,Na pierwszy ogień" ruszyły klasy 1Pdc oraz 1Pad. Klasy pierwsze miały nie lada wyzwanie. Praca w  grupie z osobami, które dopiero poznajemy jest bardzo trudna. Grupom towarzyszyło dużo emocji (od szczęścia po zrezygnowanie) nad którymi musieli panować i wzajemnie się wspierać by ukończyć zadania. Zajęcia prowadziły Pani psycholog i Pani pedagog.

• Dzień Języków Obcych

• Dnia 26 września 2023 w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie jak każdego roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Europy do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej. Uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczycieli języków obcych przygotowali plakaty promujące wybrane kraje europejskie oraz rozwiązywali quizy językowe z j.angielskiego i j.niemieckiego. Pierwsze miejsce zajęła kl. 1Pi oraz grupa uczniów z Ukrainy. 2 miejsce kl. 1k, a 3 miejsce przypadło kl. 1Pa. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę.