• Wycieczka Praga

• W dniu 14 grudnia młodzież ZSTiB w Szprotawie wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce po przecudnej Pradze. Wspaniały klimat tego miasta to efekt harmonii między sztuką romańską, gotycką, barokową, secesją i współczesnością. Młodzież miała okazję odwiedzić wiekszośc z tych pięknych miejsc. Dzięki przemiłej atmosferze i zdyscyplinowanej młodziezy wycieczka była urocza. W trakcie bardzo intensywnego pobytu odwiedziliśmy także przepiękny praski jarmark bożonarodzeniowy, który wieczorową porą był przeuroczy i tworzył klimat nie do zapomnienia.

• Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej

•    W dniu 14 –go grudnia odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi lubuskiej edycja XXIII w ZSTiB w Szprotawie. W konkursie zmierzyli się uczniowie od pierwszych do piątych klas technikum mechanicznego i ślusarze ( młodociani pracownicy). Konkurs składa się z części teoretycznej, w której można zdobyć maksymalnie 40 punktów oraz praktycznej, polegającej na wykonaniu elementu w zakładanej dokładności, za którą uczestnik może zdobyć 60 punktów. Dwóch najlepszych uczestników WKŚ będzie reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Po raz pierwszy konkurencja była tak wyrównana, że komisja konkursowa musiała rozstrzygnąć zgodnie z regulaminem, kto z uczestników będzie reprezentować szkołę na dalszym etapie konkursu. W załączeniu foto relacja z XXIII edycji WKŚ.

Ogłoszenie wyników w poniedziałek 18.12.2023 na długiej przerwie w 208. Zapraszamy.