• Smutne wieści

• Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Julii Kubiak – naszej tegorocznej absolwentki. W czerwcu Julia ukończyła szkołę, zdobywając swój wymarzony zawód fryzjera. Niestety choroba nie pozwoliła jej na osobisty odbiór świadectwa. Wszyscy przeżywamy smutek i żal z powodu odejścia Julii.

Rodzicom, siostrom i wszystkim bliskim Julii składamy wyrazy współczucia i zapewniamy o naszym wsparciu.

Społeczność ZSTiB w Szprotawie

• Prymusi 2024

• W tym roku szkolnym takze liczba prymusów jest imponująca.

kl1pi - Belmas Dmytro- 4,85

1Pdc-  Zaremba Wiktoria - 4,77

2Pad - Chmura Maciej- 4,95,  Laudacki Błażej - 4,79

2Pi -  Borowczak Bartosz - 4,89,  Kloc Filip - 5,74,  Kupiński Daniel- 4,79,

Przysiężny Kuba - 5,47

3Pad - Domańska Julia - 5,20, Lubowiecka Sylwia - 5,37

3Pci - Buchholz Anna - 4,79,  Guzik Jakub - 4,95,  Krysztofiak Gabriel - 4,88,  Pluciński Paweł - 5,21,

Skrzypski Remigiusz - 4,89,   Szałas Mateusz - 5,11,   Szyszka Jagoda - 5,00,  Ślifierz Gracjan - 5,32

4Pai - Górka Paweł- 5,16

4Pdc - Jachimek Katarzyna - 5,82,   Ślecki Dominik - 5,35

2i BSKąkol Karolina -5,00,   Niemczyk Karolina-5,27

2ks BS - Zgierski Mateusz -4,91

3ik BS - Serafin Adam - 4,75

Wszystkim serdecznie gratulujemy .

• Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

•

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne  ZSTiB w Szprotawie serdecznie zapraszają na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21 czerwca godz.9:00. Uroczystość odbędzie się na placu z tyłu szkoły.

• OLÁ ! HOLA! CIAO!

• Z wielką radością informujemy, że zakończyliśmy etap naboru kandydatów do udziału w projekcie „Praktyki zawodowe szansą na zwiększenie możliwości młodzieży na rynku pracy”. Nasz projekt nosi numer 2023-1-PL01-KA122-VET-000143692 i jest realizowany  w ramach przedsięwzięcia „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowanego ze środków programu FERS ( 2021-2027). Jego realizacja pozwoli na organizację czterotygodniowych praktyk dla 30 uczniów z: technikum mechanicznego, informatycznego, ekonomicznego i gastronomicznego, w Hiszpanii, Portugali oraz Włoszech. Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w praktykach w dn.14.06.2024 przystąpili do testu z języka angielskiego. W załączeniu parę zdjęć z tego wydarzenia.

• Dzień Sportu

• Dzień Sportu w ZSTiB w Szprotawie odbył się w dniu 06 czerwca.Większość uczniów zarezerwowało sobie w tym dniu czas na trochę aktywności fizycznej :) Liczyła się zabawa, dobry humor i trochę rywalizacji .Już za rok powtórka

• Szkolny Dzień Matematyki

• 28 maja 2024r. w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie uczniowie po raz piętnasty świętowali SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI, biorąc udział w konkursach: „Mistrz rachunków” oraz matematycznym turnieju zespołowym.

W turnieju zespołowym I miejsce zajęła klasa 3Pci w składzie:

1. Guzik Jakub
            2. Saturski Kacper
            3. Szałas Mateusz
            4. Ślifierz Gracjan

II miejsce klasa 2Pi w składzie:

1. Borczyk Jakub
            2. Kloc Filip
            3. Przysiężny Jakub
            4. Rożek Maciej

III miejsce klasa 3Pad w składzie:

1. Deresh Bohdan

2.  Domańska Julia

3.  Lubowiecka Sylwia

4.  Rajewska Anastazja

Finałowa trójka konkursu „Mistrz rachunków”:

I miejsce Filip Kloc  uczeń klasy 2 PI

II miejsce Paweł Pluciński uczeń klasy 3 Pci

III miejsce Sylwia Lubowiecka uczennica klasy 3 Pad

Gratulujemy najlepszym uczniom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów matematycznych.

• ul. Koszarowa 10
          67-300 Szprotawa