• Stypendia wręczone

  W dniu 26 listopada w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Zarządu Powiatu. Stypendystkami z naszej szkoły są: Natalia Bachmatiuk oraz Martyna Wujda z klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych. Poza wysoką średnią oraz wzorowym zachowaniem, Martyna i Natalia zwyciężyły w finale wojewódzkim ubiegłorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Dzień Patrona Szkoły

  Dnia 14 listopada 2019 w naszej szkole odbył się Dzień Patrona Szkoły z okazji jego urodzin. Dzień Patrona Szkoły zorganizowała klasa ITCI wraz z wychowawcą klasy Edytą Szeredegą-Krawczyk. Uczniowie przygotowali dla nauczycieli i uczniów słodki poczęstunek z cytatami zawierającymi myśli słynnego uczonego. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w quizie na temat Stanisława Staszica na podstawie prezentacji multimedialnej. Zwycięzcami quizu zostali:

  I miejsce klasa ITAD

  II miejsce klasa IPDC

  III miejsce klasa IJ

  Uczniowie zostali nagrodzeni punktami z zachowania. Gratulujemy  

 • Konkurs - Doradca Zawodowy

  KONKURS NA STANOWISKO DORADCY ZAWODOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I BRANŻOWYCH W SZPROTAWIE W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO LUBUSKIE 2020 WSPÓŁFINANSOWANEGO Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.

 • Zmiana nazwy Szkoły

  W związku z Uchwałą nr VII.9.2019 Rady powiatu Żagańskiego z dnia 27 maja 2019 r. w sprawie zmiany nazwyZespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie, informujemy, że od dnia 1 września 2019 r. nasza szkoła nosi nazwę: 

  Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie.

  Siedziba szkoły oraz wszelkie pozostałe dane identyfikacyjne pozostały bez zmian.

 • Uwaga uczestnicy projektu!!!

 • Szkolny Dzień Matematyki

  10 czerwca 2019r, w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie, jedenasty raz uczniowie świętowali SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI biorąc udział w konkursach „Mistrz rachunków”, turniej zespołowy oraz konkurs „Sudoku”.                                    

  W Turnieju zespołowym, uczniowie pracowali w sześciu pięcioosobowych  grupach, składających się z uczniów tej samej klasy:

  I miejsce zajęła klasa 3Ti w składzie:

  1. Gaborek Bartosz
  2. Jędrzejewicz Adam
  3. Tomaszewski Kacper
  4. Zarzycki Szymon  
  5. Ziomek Mateusz

  II miejsce klasa 1Tdi

  1. Furmanowicz Kamila
  2. Polańska Kamila
  3. Polański Kacper
  4. Reguła Marlena
  5. Wisniewska Laura

  III miejsce klasa 2Tdc

  1. Kłoszewska Patrycja
  2. Pazdro Patryk
  3. Rutkowski Maciej
  4. Stępińska Wiktoria
  5. Wojtaś Martyna

   

  Finałowa trójka konkursu „Mistrz rachunków” wykazała się bardzo dobrą biegłością w rachunkach:

   

  I miejsce zajął Mateusz Ziomek  uczeń klasy 3Ti

  II miejsce Kamila Polańska uczennica klasy 1Tdi i Kacper Tomaszewski  uczeń klasy 3Ti

  W pierwszym etapie konkursu „Sudoku” wzięło udział 10 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć osób.

  I miejsce zajęła Patrycja Kłoszewska, uczennica klasy 2Tdc

  II miejsce zajął Kacper Tomaszewski uczeń klasy 3Ti

  III miejsce Izabela Gałgus uczennica  klasy 1Tac

   Najbardziej cieszą nas sukcesy uczniów klas pierwszych w tym roku na szczególna uwagę zasługują dwie osoby Kamila Polańska uczennica klasy 1Tdi oraz Izabela Gałgus uczennica  klasy 1Tac, którym życzymy dalszych sukcesów.

  Nauczyciele matematyki.

 • Kross Strzelecki

  RADOŚĆ I SATYSFAKCJA Z ODNIESIONEGO ZWYCIĘSTAWA
  w  OTWARTYCH MISTRZOSTWACH SZKÓŁ W KROSIE STRZELECKIM !

   

  W dniu 21.05.2019 na strzelnicy sportowej ZP LOK w Szprotawie odbyły się zawody w Dwuboju Obronnym. Konkurencja polegała na strzelaniu do tarczy biatlonowej oraz biegu na 800m dziewcząt
   i 1500m chłopców. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy  LOK w Szprotawie.

  Celem zawodów było m.in. propagowanie pro obronnej dyscypliny sportu oraz wyłonienie reprezentacji ZP LOK  Szprotawa na zawody szczebla wojewódzkiego. W zawodach uczestniczyły drużyny – reprezentacje szkół złożone z 2 zawodników i 2 zawodniczek. Zawodnicy byli klasyfikowani indywidualnie i zespołowo.

   Naszą szkołę reprezentowali:

  Iwona Sobolewska i Minika Bigus z kl II T dc  oraz Michał Tomaszewicz z kl. 3 j BS,
  Hubert Jankowy z kl. I Tac oraz Michał Kapłon z kl. I Tac, który startował indywidualnie.

   

  W  klasyfikacji indywidualnej I miejsce i złoty medal zdobył Michał Tomaszewicz.
  W klasyfikacji drużynowej zwycięski puchar i okolicznościowy dyplom za zajęcie I miejsca zdobyła reprezentacja naszej szkoły. Brawo Iwona, Monika, Michał i Hubert !

  Do zwycięstwa naszej drużyny przyczynił się również Michał Kapłon, któremu
  dziękujemy za koleżeńską postawę i tworzenie przyjaznej atmosfery. Dziękujemy również organizatorom zawodów za słodki poczęstunek, wspaniałą atmosferę i zainteresowanie okazane uczestnikom zawodów.

  Zwycięzcy dzisiejszych zawodów wejdą w skład reprezentacji ZP LOK  Szprotawa na zawodach szczebla wojewódzkiego.

   

  Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły!!!

 • Pożegnanie Maturzystów

  W dniu 6-go mają odbyło się wręczenie świadectw, wyróżnień oraz nagród absolwentom klas czwartych technikum. Wśród naszych absolwentów gromkie brawa publiczności otrzymali uczniowie z najwyższymi średnimi, mistrzowie w szczegolnych kategoriach oraz wszyscy zasłużeni. I tak żegnamy kolejny rocznik tym razem 2015.../...2019 :) To był dobry rocznik. 

 • KSIĘGOWY ROKU 2019

  03 kwietnia 2019 roku odbyła się IX edycja konkursu „KSIĘGOWY ROKU 2019”.

  W konkursie uczestniczyli uczniowie kierunku ekonomicznego. Konkurs był jednoetapowy - składał się z części pisemnej, w której uczniowie rozwiązywali zadanie w formie testu.

  Tytuł  najlepszego księgowego - „KSIĘGOWY ROKU – 2019” w naszej szkole uzyskała Joanna Młodawska z klasy IV Tdi.

  Głównym celem organizowanego konkursu jest rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu rachunkowości, doskonalenie zawodowe i wyróżnienie utalentowanych uczniów.

  Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie

                                                                                   - organizator konkursu: Irena Sucka

 • WKS 2019

  XXI WOJEWÓDZKI KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO ŚLUSARZA ZIEMI LUBUSKIEJ

       W dniu  3-go kwietnia 2019r.  odbyła  się kolejna już XXI edycja Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Konkurs jest organizowany pod Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze. Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół z woj. lubuskiego o kształcący się w zawodach o profilu mechanicznym, tym razem z sześciu szkół.  Na początku trzeba było zmierzyć się z częścią teoretyczną czyli testem jednokrotnego wyboru  40 pytań , a następnie w części praktycznej wykonać element wg rysunku wykonawczego z dużą dokładnością.

      Wyniku zaciętej rywalizacji  I miejsce w konkursie indywidualnym zajął Grzegorz Zołotucha  z  CKZ i U  w Żarach,  II miejsce przypadło Kacprowi Płochockiemu z PZS w Świebodzinie  , na III miejscu znalazł się z Bartek Sawron z ZSZ w Szprotawie.

    Natomiast  rywalizacja drużynowa przedstawiała się następująco na miejscu I Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie, na miejscu  II Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach a na III miejscu Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie.

  Nagrody ufundowane przez sponsorów  cieszyły oko uczestników i organizatorów ….

     Tradycją konkursu jest to, że każdy jego uczestnik otrzymuje nagrodę rzeczową. W  tym roku dzięki sponsorom: firmie SILGAN, NORD,  Słubicko- Kostrzyńskiej Specjalnej Strefie EkonomicznejStarostwu Powiatowemu w Żaganiu,  lokalnym przedsiębiorcom : BEWA, LAKOS , HOSZMAN SCHODY i DRZWI oraz panu Pawłowi Chylakowi nagrody rzeczowe były cudowne i wartościowe.

  Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

  Organizatorzy

 • MOTOR SHOW 2019

  Jak co roku o tej porze trafiliśmy do Poznania na MTP Motor Show w składzie złożonym z uczniów klas technikum mechanicznego i informatycznego. W tym roku wystawcy nie zawiedli i oprócz flagowych modeli samochodów, modele koncepcyjne zaskakujące wyglądem oraz rozwiązaniami konstrukcyjnym. Zachęcamy do samodzielnego odwiedzenia targów i naszej krótkiej foto relacji. 

 • Dnia 14 marca 2019 odbył się konkurs z języka niemieckiego pt.: "Ich schaffe das!". W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas pierwszych, drugich i czwartych technikum. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe z zakresu rodzina, zakupy, zdrowe odżywianie, święta i uroczystości.Zwycięzcami konkursu zostaliL

  I miejsce Joanna Młodawska kl. IVTDI

  II miejsce Artur Ilczyszyn     kl. IVTDI

  III miejsce Sabina Kuś         kl. IITDC

  Zwycięzcy dostali dyplomu i nagrody książkowe.

  Gratulujemy!

  Organizatorzy konkursu: Edyta Szeredega-Krawczyk i Małgorzata Kowalczyk

 • Dni Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Zawodowych

  W dniach do 25-go do 27 –go marca 2019 roku nasza szkoła „otworzyła drzwi” i nie tylko….. dla uczniów ostatnich klas Gimnazjum i ósmych klas Szkół Podstawowych. Zwiedzający mogli zobaczyć czego uczą się uczniowie na kierunkach gastronomicznym, mechanicznym, ekonomicznym i informatycznym. I tak nakarmieni, przeszkoleni z obróbki metali, po pełnej cyfryzacji i z fakturą na wynos trafiali na hol,  a tam muzyka, tańce, swawole, czyli atmosfera wytworzona przez naszą małą społeczność, gdzie jak trzeba to się uczy, a jak można to się tańczy…

  Ps. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom oprowadzającym, przestawiającym na poszczególnych kierunkach i całej brygadzie na holu. Jesteś SUPER !

 • Udało się

  W 19 marca odbył się długo wyczekiwany koncert charytatywny „Gramy dla Moniki”. Mimo napiętego dnia nie zawiedli widzowie. Sala w Szprotawskim domu kultury wypełniła się ludźmi dobrego serca, którzy chcieli wspomóc cel koncertu.

  Kochani, zebraliśmy podczas koncertu z licytacji i biletów cegiełek kwotę 6120 złotych. Wielkie dzięki za wsparcie i pomoc w zebraniu funduszy na rehabilitację Moniki. W najbliższych dniach cała kwota zostanie przekazana na ręce Moniki, o czym zostaniecie poinformowani.

  W tym miejscu chcielibyśmy podziękować uczestnikom koncertu za wielkie serce jakie okazali wspierając naszą akcję. Dziękujemy wykonawcom, którzy swoją obecnością uświetnili wczorajszy koncert: uczniom ZSZ, Kasi Grono i Piotrkowi Watrasowi jako duetowi Mhmm, oraz Kabaretowi Ciach. Wszyscy byliście wspaniali.

  Osobne podziękowania należą się sponsorom, bez których ten koncert nigdy by się nie odbył.

  Wielkie podziękowania dla:

  1. Pani Teresy Zimy i pracowników Szprotawskiego Domu Kultury – za pomoc i udostępnianie sali;

  2. Panu Zbigniewowie Czmudzie z Pałacu w Wiechlicach – za przekazane rzeczy na licyatcje;

  3. Państwu Mariecie i Robertowi Stachurom ze Sklepu „Bocian”- za ufundowanie podarków dla wykonawców.

  4. Pani Katarzynie Witkowskiej z kwiaciarni „Kalla” za wykonanie przepięknych bukietów kwiatów;

  5. Nauczycielkom kierunku gastronomicznego ZSZ  w Szprotawie Paniom Beacie Krupie i Marii Gregor za zrobienie pięknego i przepysznego (tak myślimy) tortu na licytację;

  6. Panu Zbigniewowi Tomczykowi za przekazanie na licytację przejazdu limuzyna Hummer;

  7. Burmistrzowi  Szprotawy Panu Mirosławowi Gąsikowi za przekazanie obrazu na licytację.

  8. Akademii Piłkarskiej Falubazu za przekazanie gadżetów klubowych na licytację.

  9. Norbertowi Szkodzie i Jagodzie Wojtczak za przekazanie autorskiego kalendarza na licytację.

  10. Pani Oli Gybie za przekazaną własnoręcznie wykonaną bombkę na licytację.

  11. Państwu Joannie i Krystianowi Grabowskim z firmy Graffiti za wykonanie plakatów na koncert.

  12. Panu Andrzejowi Kajfaszowi  za przekazanie płyt zespołu Nadija na licytację.

  Zdjęcia są dzięki uprzejmości Pana Bogdana Licimińskiego.

 • Targi Edukacji i Pracy w Żaganiu

  W dniu 20-go marca uczestniczyliśmy w Targach Edukacji i Pracy w Żaganiu. Grono gimnazjalistów mogło zapoznać się z ofertą naszej szkoły, prezentowaną przez :kucharzy, mechaników, ekonomistów i informatyków. Jak to zwykle bywa młodzież z 54 spisała się koncertowo.

  Ps. Dziękujemy za wytrwałość ... 

 • DNI OTWARTE

 • WIFI dla wszystkich

  W piątek  w godzinach popołudniowych została uruchomiana w naszej szkole platforma OSE.

  W szkole sa umieszczone 2 anteny WIFI (AP) z dostępem do internetu z światłowodu 😊. Hasła dostępowe wszyscy uczniowie dostaną w wiadomości na dzienniku librus.

  OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu.
  Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy 
  Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

  Program OSE działa w celu:

  • umożliwienia szkole szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego internetu,
  • podnoszenia poziomu kompetencji cyfrowych uczniów,
  • umożliwienia wspomagania procesu kształcenia w szkołach poprzez dostęp do zasobów dostępnych w internecie,
  • wyrównania szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności tych, którzy mieszkają na terenach słabiej zaludnionych i uczących się w małych szkołach.

  Korzyści

  Korzyści dla szkół:

  • bezpłatny dostęp do szybkiego internetu,
  • bezpieczeństwo użytkowników zapewnione przez usługi zabezpieczające,
  • podstawowy pakiet urządzeń zapewniających podłączenie do sieci OSE,
  • możliwość korzystania z cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych.

  UWAGA!!!

  W celu bezpiecznego korzystania z internetu w szkole może być konieczne zainstalowanie certyfikaty bezpieczeństwa ze strony certyfikaty.ose.gov.pl. Tam znajdziecie instrukcje jak postępować aby poprawnie zainstalować certyfikat na waszych przenośnych urządzeniach mobilnych (telefon, tablet, laptop). Pamiętajcie ze aby wejść na ta stronę musicie przebywać w szkole i być podłączenie do OSE czyli naszego WIFIF lub LAN

  W poniedziałek zamieścimy na stronie instrukcje i pliki do pobrania (certyfikaty) tak aby każdy mógł je pobrać bezpośrednio z naszej strony www.zsz54.pl.

  Sieć jest w trakcie dopasowywania konfiguracji dla naszej szkoły, więc mogą nastąpić krótkie przerwy w dostępie do internetu.

 • Konkurs pożarniczy

   

  Konkurs pożarniczy "Młodzież zapobiega pożarom"

  W dniu 14 marca odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie naszej szkoły zajęli w najstarszej kategorii wiekowej I oraz III miejsce. Zwycięzcą został Maciej Leśniewski, zaś III miejsce zdobył Szymon Skalski. Obydwaj są uczniami klasy I Tac Technikum mechanicznego. Maciej Leśniewski będzie uczestnikiem finałów wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu.

 • Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej

   

    Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie 3 kwietnia 2019 roku organizuje XXI edycję Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej. Jak co roku patronat nad konkursem objął Lubuski Kurator Oświaty. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół zawodowych kształcących się w zawodach:  ślusarz, mechanik - monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających, mechanik precyzyjny, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz uczniów technikum , kształcących się na kierunkach mechanicznych w kwalifikacjach M.20. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi, M.17. Montaż i obsługa maszyn i urządzeń, M.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających – (operator obrabiarek skrawających).

    Tematyka konkursu obejmuje wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne w zakresie podstawy kształcenia z przedmiotów zawodowych poszerzonych o literaturę zawodową.

   Konkurs przebiega w dwóch etapach:

  • I etap –  wewnątrzszkolny ( 27 marca 2019 r.)
  • II etap –  wojewódzki (03 kwietnia 2019 r.) w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Szprotawie, ul. Koszarowa 10.


   

strona: