• Kolejne smutne wieści :(

  Niestety kolejna smutna wiadomość :(

  Odszedł od nas na zawsze ś.p. Antoni Zabłocki – nauczyciel katecheta, uczący od kilku lat religii również w naszej szkole.

  Człowiek wielu talentów, erudyta z niezwykłym poczuciem humoru.

  Jego odejście to wielka strata dla całej szprotawskiej społeczności.

  Rodzinie i najbliższym nasza społeczność szkolna składa najszczersze wyrazy współczucia.

 • Smutne wieści :(

  Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że  odszedł od nas Stefan Dudra - dyrektor naszej szkoły w latach 1977 – 1985, pedagog, wychowawca, nauczyciel.

  Rodzinie i wszystkim bliskim ś.p. Stefana Dudry składamy serdeczne kondolencje.

 • Smutne wieści :(

  Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odeszła od nas ś.p. Beata Szmidt – nasza serdeczna koleżanka, nauczycielka j. polskiego, wychowawczyni i wicedyrektor szkoły. Rodzinie i wszystkim pogrążonym w żałobie składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

  Ś.p. Beata Szmidt pracowała w naszej szkole od 22 lat. Zawsze serdeczna, pełna pomysłów, koleżeńska, kompetentna, bezkonfliktowa. Lubiana przez uczniów i pracowników szkoły. Wielokrotnie nagradzana i odznaczana za swoją pracę. Jej odejście jest wielką stratą dla całej naszej szkolnej społeczności i dla wszystkich, którzy mieli możliwość ją bliżej poznać.

  Beato! Będzie nam Ciebie brakowało ….

 • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  W dniu 2 października  Wiktoria, Ola, Laura, Julia, Weronika z 1 pdc zadbały o oprawę graficzną Międzynarodowego Mięsiąca Bibliotek Szkolnych.

 • Dzień Chłopaka

  Dnia 30 września 2020 odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczyny z klasy 2Tci przygotowały z okazji tego święta okolicznościowy tort. 

 • Europejski Dzień Języków Obcych

  26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Tradycja naszej szkoły jest uczestniczenie w tym wydarzeniu. Wyjątkowy czas, w którym się znaleźliśmy, sprawił, że święto to miało inną formę. W holu zorganizowano wystawę plakatów przygotowanych przez uczniów szkoły, do tego przeprowadzono quizy jezykowe (j3zyk niemiecki i język angielski), którego laureatami zostali: 1 miejsce - Pdc, 2 miejsce - 2Tad, 3 miejsce - 2Tci. Gratulujemy!!!

 • BOOKCROSSING

  Od 1 października 2020 wracamy z akcją

   Bookrossing czyli wymieniamy się książkami

   

  Przynieś niepotrzebną książkę do biblioteki  szkolnej

  Zostaw ją na specjalnym regale

  Zabierz ze sobą inną książkę

  Przeczytaj ją i przekaż dalej   

     - zostaw w bibliotece lub innym miejscu

 • Dotacja na rozwój czytelnicwa

 • Podziękowania

  Z ramienia Samorządu Uczniowskiego jesiennymi bukietami kwiatów dziękujemy za współpracę, dobrą radę i poświęcony czas, zastępcy dyrektora Pani Urszuli Bednarek. Jednocześnie liczymy na przyszłą owocna współpracę z Panią Beatą Szmidt, która pełni funkcję zastępcy dyrektora w naszej szkole od 1 września 2020r. 

  Pani Beacie Szmidt życzymy satysfakcji z nowo przejętych obowiązków oraz dalszego rozwoju zawodowego. 

  Samorząd Uczniowski

 • Procedura bezpieczeństwa

  Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie sie z  Procedurami bezpieczeństwa w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie w czasie stanu epidemii w związku z COVID-19

  obowiązująca od 1 września 2020 roku.

  Procedura_bezpieczenstwa_COVID.docx

 • Podręczniki na rok szkolny 2020/2021

 • Konkurs t-shirtu zakończony.

  W lutym 2020 odbył konkurs dotyczący zaprojektowania własnego t-shirtu. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z grupy informatycznej. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować oryginalny t-shirt. Liczył się dobry pomysł, odpowiednia grafika komputerowa i pomysłowa myśl (sentencja) w języku niemieckim. Organizatorami konkursu były Edyta Szeredega-Krawczyk i Małgorzata Kowalczyk. Zwycięzcą został Grzegorz Borowicz z klasy IIITI. Gratulujemy!!

 • Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny

  W związku z zagrożeniem, związanym z epidemią koronawirusa, odwołujemy organizację Finału Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego w dniu 25 marca. Nowy termin zostanie ustalony i przekazany uczestnikom, w zależności od rozwoju sytuacji

 • Warsztaty z doradcą zawodowym

  W dniu 17.02.2020 r odbyły się spotkania dla uczniów (warsztaty) z doradcą zawodowym – konsultantem z Centrum Biznesu Żak w Żaganiu w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego projektu "Modernizacja szkolnictwa zawodowego w powiecie żagańskim" nt:

  - planowania własnego rozwoju i podejmowania decyzji edukacyjno – zawodowych m.in.: badanie profilu zainteresowań i predyspozycji,- poradnictwo kariery m.in.:indywidualne testy i porady dla uczestników spotkania,- podejmowanie i zmiany decyzji dotyczących edukacji i pracy m.in.: rynek edukacyjny i uczenie się przez całe życie a w tym promocja placówek Centrum Biznesu „Żak”- szkół policealnych, edukacji dorosłych w Polsce (w tym kursów i szkoleń w systemie zaocznym) pomagających w zdobywaniu i uzupełnianiu wykształcenia, w podnoszeniu zawodowych kwalifikacji i umacnianiu ich pozycji na rynku pracy.

  Udział wzięły klasy: IV Tac, IV Ti, III j BS.

 • Szkolny Dzień Matematyki

  24 lutego 2020r, w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie, dwunasty raz uczniowie świętowali SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI biorąc udział w konkursach „Mistrz rachunków”, turniej zespołowy oraz konkurs „Sudoku”.                                              

  W Turnieju zespołowym, uczniowie pracowali w dziewięciu trzyosobowych zespołach, składających się z uczniów tej samej klasy.

  I miejsce w turnieju zespołowym zajęła klasa 1Pai w składzie:

  1. Bartosz Bartłomiej
  2. Kargier Krzysztof
  3. Nowak Kewin

  II miejsce klasa 2Tdi

  1. Polańska Kamila      
  2. Reguła Marlena
  3. Polański Kacper

  oraz klasa 1Tad

  1. Stambulski Kacper
  2. Wójcik Emilia 
  3. Kaliciński Paweł

  III miejsce klasa 1Pdc

  1. Buryła Katarzyna
  2. Dobrzański Adrian
  3. Jarzębowska Dominika

   

  Finałowa trójka konkursu „Mistrz rachunków” wykazała się bardzo dobrą biegłością w rachunkach i połówki punktów decydowały o kolejnych miejscach:

   

  I miejsce zajęła Izabela Gałgus  uczennica klasy 2Tac

  II miejsce Krzysztof Kargier uczeń klasy 1Pai

  III miejsce Paweł Kaliciński uczeń klasy 1Tad

   

  W pierwszym etapie konkursu „Sudoku” wzięło udział 22 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikował się tylko jeden uczeń Paweł Kaliciński, który zajął I miejsce. Pomimo braku konkurencji, w drugim etapie wykazał się wysokim stopniem umiejętności rozwiązywania diagramów.

  W tegorocznym Dniu Matematyki najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas pierwszych, którym za udział BARDZO MOCNO dziękują nauczyciele matematyki.

   

 • Zajecia warsztatowe z pedagogiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żaganiu

  W lutym 2020r odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów z komunikacji interpersonalnej w grupie, które poprowadziła Pani Marta Walasek-Olszewska w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żagańskim". Udział w nich wzeły klasy 1Pdc i 1Tad

 • Indywidualne konsultacje z doradztwa zawodowego

  W dniu 08.01.2020 odbyły się indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żaganiu - Panią Martą Walasek-Olszewską w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żagańskim". Udział w nich wzięli chętni uczniowie naszej szkoły.

 • Konkurs Stołów Bożonarodzeniowych

  W dniu 16 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs pięknie nakrytych stołów świątecznych. W konkursie wzięło udział 7 zespołów 2-osobowych. 

  Każdy stół był inny ale tradycyjnie nakryty obrusem, świąteczną zastawą stołową przypominał o zbliżających się świętach i inspirował.

  Poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany.

  Zwyciężyły 2 zespoły: uczennice z kl. II Tac Iza Gałgus i Wiktoria Przybylińska oraz z kl. I Pdc Aurelia Wróblewska i Kasia Buryła.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

  Gratulujemy, dziękujemy za udział.

  Wesołych Świąt!

 • "Paczka dla kociaczka"

  Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu „Paczka dla Kociaczka” dobiegła końca.

  Nam dała wiele radości !!!

   Liczymy, że kociaki  z Fundacji „Oczami kota” też będą zadowolone.

 • Konferencja lokalna nt. „Doradztwo zawodowe jako proces”.

  Mając na celu prezentację nowoczesnych rozwiązań związanych z doradztwem zawodowym oraz wsparcie młodzieży w racjonalnym planowaniu kariery edukacyjno- zawodowej, a także integracje osób zainteresowanych doradztwem edukacyjno – zawodowym, Starostwo Powiatu Żagańskiego przy współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Żaganiu zorganizowało konferencje pt. „Doradztwo zawodowe jako proces”.

  Konferencja odbyła się 17.10.2019r. w godzinach 9:20 – 12:50 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie. Konferencja została zorganizowana w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”.

  W konferencji uczestniczyli przedstawiciele instytucji, doradcy zawodowi i pedagodzy szkolni ze szkół znajdujących się w Powiecie Żagańskim oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych objętych projektem.

  Program przebiegu konferencji:

  10:00-10:20 Moduł 1 – dr Barbara Czardybon „Zastosowanie idei psychologii pozytywnej
  w edukacji”

  10:20-10:40 Moduł 2 – dr Barbara CzardybonRola inteligencji emocjonalnej (EQ) w życiu zawodowym”

  10:40-11:00 Moduł 3 – dr Barbara Czardybon „Znaczenie podejścia doceniającego (AI) dla doskonalenia kompetencji pracowniczych”

  11:30-11:50 Moduł 4 – mgr Jolanta Tajchert „PASJA – ważne pytania w procesie doradczym”

  11:50-12:10 Moduł 5 – mgr Jolanta Tajchert „PROFESJA – osobowość doradcy
  w zmieniającym się świecie”

  12:10-12:30 Moduł 6 – mgr Jolanta Tajchert  „POWOŁANIE – różne drogi, różne możliwości”

  12:30-12:50 Dyskusja i zamknięcie konferencji.

strona: