• Udało się

  Udało się - Obrazek 1

  W 19 marca odbył się długo wyczekiwany koncert charytatywny „Gramy dla Moniki”. Mimo napiętego dnia nie zawiedli widzowie. Sala w Szprotawskim domu kultury wypełniła się ludźmi dobrego serca, którzy chcieli wspomóc cel koncertu.

  Kochani, zebraliśmy podczas koncertu z licytacji i biletów cegiełek kwotę 6120 złotych. Wielkie dzięki za wsparcie i pomoc w zebraniu funduszy na rehabilitację Moniki. W najbliższych dniach cała kwota zostanie przekazana na ręce Moniki, o czym zostaniecie poinformowani.

  W tym miejscu chcielibyśmy podziękować uczestnikom koncertu za wielkie serce jakie okazali wspierając naszą akcję. Dziękujemy wykonawcom, którzy swoją obecnością uświetnili wczorajszy koncert: uczniom ZSZ, Kasi Grono i Piotrkowi Watrasowi jako duetowi Mhmm, oraz Kabaretowi Ciach. Wszyscy byliście wspaniali.

  Osobne podziękowania należą się sponsorom, bez których ten koncert nigdy by się nie odbył.

  Wielkie podziękowania dla:

  1. Pani Teresy Zimy i pracowników Szprotawskiego Domu Kultury – za pomoc i udostępnianie sali;

  2. Panu Zbigniewowie Czmudzie z Pałacu w Wiechlicach – za przekazane rzeczy na licyatcje;

  3. Państwu Mariecie i Robertowi Stachurom ze Sklepu „Bocian”- za ufundowanie podarków dla wykonawców.

  4. Pani Katarzynie Witkowskiej z kwiaciarni „Kalla” za wykonanie przepięknych bukietów kwiatów;

  5. Nauczycielkom kierunku gastronomicznego ZSZ  w Szprotawie Paniom Beacie Krupie i Marii Gregor za zrobienie pięknego i przepysznego (tak myślimy) tortu na licytację;

  6. Panu Zbigniewowi Tomczykowi za przekazanie na licytację przejazdu limuzyna Hummer;

  7. Burmistrzowi  Szprotawy Panu Mirosławowi Gąsikowi za przekazanie obrazu na licytację.

  8. Akademii Piłkarskiej Falubazu za przekazanie gadżetów klubowych na licytację.

  9. Norbertowi Szkodzie i Jagodzie Wojtczak za przekazanie autorskiego kalendarza na licytację.

  10. Pani Oli Gybie za przekazaną własnoręcznie wykonaną bombkę na licytację.

  11. Państwu Joannie i Krystianowi Grabowskim z firmy Graffiti za wykonanie plakatów na koncert.

  12. Panu Andrzejowi Kajfaszowi  za przekazanie płyt zespołu Nadija na licytację.

  Zdjęcia są dzięki uprzejmości Pana Bogdana Licimińskiego.

 • Targi Edukacji i Pracy w Żaganiu

  Targi Edukacji i Pracy w Żaganiu - Obrazek 1

  W dniu 20-go marca uczestniczyliśmy w Targach Edukacji i Pracy w Żaganiu. Grono gimnazjalistów mogło zapoznać się z ofertą naszej szkoły, prezentowaną przez :kucharzy, mechaników, ekonomistów i informatyków. Jak to zwykle bywa młodzież z 54 spisała się koncertowo.

  Ps. Dziękujemy za wytrwałość ... 

 • DNI OTWARTE

  DNI OTWARTE - Obrazek 1

 • WIFI dla wszystkich

  WIFI dla wszystkich - Obrazek 1

  W piątek  w godzinach popołudniowych została uruchomiana w naszej szkole platforma OSE.

  W szkole sa umieszczone 2 anteny WIFI (AP) z dostępem do internetu z światłowodu 😊. Hasła dostępowe wszyscy uczniowie dostaną w wiadomości na dzienniku librus.

  OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu.
  Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy 
  Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

  Program OSE działa w celu:

  • umożliwienia szkole szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego internetu,
  • podnoszenia poziomu kompetencji cyfrowych uczniów,
  • umożliwienia wspomagania procesu kształcenia w szkołach poprzez dostęp do zasobów dostępnych w internecie,
  • wyrównania szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności tych, którzy mieszkają na terenach słabiej zaludnionych i uczących się w małych szkołach.

  Korzyści

  Korzyści dla szkół:

  • bezpłatny dostęp do szybkiego internetu,
  • bezpieczeństwo użytkowników zapewnione przez usługi zabezpieczające,
  • podstawowy pakiet urządzeń zapewniających podłączenie do sieci OSE,
  • możliwość korzystania z cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych.

  UWAGA!!!

  W celu bezpiecznego korzystania z internetu w szkole może być konieczne zainstalowanie certyfikaty bezpieczeństwa ze strony certyfikaty.ose.gov.pl. Tam znajdziecie instrukcje jak postępować aby poprawnie zainstalować certyfikat na waszych przenośnych urządzeniach mobilnych (telefon, tablet, laptop). Pamiętajcie ze aby wejść na ta stronę musicie przebywać w szkole i być podłączenie do OSE czyli naszego WIFIF lub LAN

  W poniedziałek zamieścimy na stronie instrukcje i pliki do pobrania (certyfikaty) tak aby każdy mógł je pobrać bezpośrednio z naszej strony www.zsz54.pl.

  Sieć jest w trakcie dopasowywania konfiguracji dla naszej szkoły, więc mogą nastąpić krótkie przerwy w dostępie do internetu.

 • Konkurs pożarniczy

   

  Konkurs pożarniczy "Młodzież zapobiega pożarom"

  Konkurs pożarniczy - Obrazek 1

  W dniu 14 marca odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie naszej szkoły zajęli w najstarszej kategorii wiekowej I oraz III miejsce. Zwycięzcą został Maciej Leśniewski, zaś III miejsce zdobył Szymon Skalski. Obydwaj są uczniami klasy I Tac Technikum mechanicznego. Maciej Leśniewski będzie uczestnikiem finałów wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu.

 • Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej

   

    Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie 3 kwietnia 2019 roku organizuje XXI edycję Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej. Jak co roku patronat nad konkursem objął Lubuski Kurator Oświaty. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół zawodowych kształcących się w zawodach:  ślusarz, mechanik - monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających, mechanik precyzyjny, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz uczniów technikum , kształcących się na kierunkach mechanicznych w kwalifikacjach M.20. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi, M.17. Montaż i obsługa maszyn i urządzeń, M.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających – (operator obrabiarek skrawających).

    Tematyka konkursu obejmuje wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne w zakresie podstawy kształcenia z przedmiotów zawodowych poszerzonych o literaturę zawodową.

   Konkurs przebiega w dwóch etapach:

  • I etap –  wewnątrzszkolny ( 27 marca 2019 r.)
  • II etap –  wojewódzki (03 kwietnia 2019 r.) w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Szprotawie, ul. Koszarowa 10.


   

 • Ogłoszenie o sprzedaży

  Ogłoszenie o sprzedaży w trybie rokowań składników rzeczowych majątku ruchomego, stanowiacego własność Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie

  Ogłoszenie o sprzedaży - Obrazek 1 

  Ogłoszenie o sprzedaży - Obrazek 2

   

   

   

   

 • Targi Edukacyjne- Przecław

  Targi Edukacyjne- Przecław - Obrazek 1

  W dniu 15-go lutego 2019r.  delegacja Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie brała udział w Targach Edukacyjnych w Szkole Podstawowej w Przecławiu. W składzie delegacji znaleźli się uczniowie z czterech kierunków szkoły: gastronomii, mechaniki, informatyki i ekonomii a wraz z nimi fantom „Stefan” i opiekunowie. Odwiedzający stanowisko goście mogli poczęstować się przepysznymi  napojami i wypiekami przygotowanymi przez naszą gastronomię albo  zdobyć wydrukowaną naklejkę przez informatyków. Dla odważnych  była próbna  resuscytacja „Stefana” pod czujnym okiem ucznia z klasy technikum mechanicznego realizującego innowację strażacką. Przedstawicielka technikum ekonomicznego zachęcała uśmiechem do wyboru naszej szkoły i wręczała ulotki ….  

  Ps. Za zaangażowanie uczniom serdecznie dziękujemy..…

 • Modernizacja kształcenia zawodowego

  Modernizacja kształcenia zawodowego - Obrazek 1

  Byliśmy grzeczni, to odwiedził nas Mikołaj …. a tak naprawdę

     W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żagańskim”  nastąpiła dostawa urządzeń i maszyn do obróbki metalu do pracowni mechanicznych. Dostarczony sprzęt z pewnością podniesie jakość i dokładności wykonania detali w czasie obróbki toczeniem  i frezowaniem.

 • Wizyta Dyrektora Banku Santander

  Wizyta Dyrektora Banku Santander - Obrazek 1

  W lutym 2019 roku na kilku lekcjach w Zespole Szkół Zawodowych gościliśmy Dyrektora Banku Santander Ewę Lokś.  Pani Dyrektor omówiła tematBezpieczne bankowanie”. Podczas prezentacji multimedialnej zostały zaprezentowane zasady bezpiecznego korzystania z konta bankowego przez Internet, zabezpieczenia danych przed wyłudzeniem oraz sposoby korzystania z usług bankowych.

  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II Tdc oraz IV Tdi. Uczniowie już niedługo będą podejmowali własne decyzje finansowe i dobre nawyki oraz wiedza, jaką zdobyli podczas spotkania, będą miały niebagatelne znaczenie w dorosłym życiu.

                                                                                              

 • Nowe Warsztaty Gastronomiczne

  Nowe Warsztaty Gastronomiczne - Obrazek 1

  1 lutego 2019roku nastąpiło uroczyste otwarcie warsztatów gastronomicznych w naszej szkole. W uroczystości uczestniczyli: Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa, Wicemarszałek województwa lubuskiego Pan Stanisław Tomczyszyn, Starosta Powiatu Żagańskiego Pan Henryk Janowicz, Burmistrz Szprotawy Pan Mirosław Gąsik, dyrektorzy szkół powiatu żagańskiego oraz zaproszeni goście.

   

 • „HISTORIA ŚWIĄTECZNA O RODZINIE RENIFERÓW”

  „HISTORIA ŚWIĄTECZNA O RODZINIE RENIFERÓW” - Obrazek 1

  W dniu 10 grudnia uczniowie klas I, II Technikum i III Szkoły Zawodowej wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego pt. „Historia świąteczna o rodzinie reniferów”.

  Konkurs przygotowały Edyta Szeredega-Krawczyk i Małgorzata Kowalczyk.

  Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować historię świąteczną w formie komiksu. Oprócz wykorzystania swojej wiedzy leksykalnej i gramatycznej mogli też wykorzystać swoje umiejętności plastyczne.

  W konkursie wzięło udział 7 osób. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 17 grudnia 2018.

  Zwycięzcą konkursu została Sylwia Siercha z klasy IITDC. Nagrodą była maskotka renifera i punkty z przedmiotu. Dodatkowo praca Sylwii została oprawiona i zawieszona w gabinecie pracowni.

 • Przytulisko Żagań

  Przytulisko Żagań - Obrazek 1

  Nasza zbiórka karmy dla zwierząt przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, za co Wam wszystkim serdecznie dziękujemy. Zebraną mokrą karmę mogliśmy również przekazać do Przytuliska dla zwierząt w Żaganiu. Jeszcze raz zachęcamy do wspierania naszych szkolnych akcji. Poniżej przekazujemy dla Was uczniowie i nauczyciele podziękowania z Przytuliska w Żaganiu, które są również na Facebooku naszej szkoły.  

  Wolontariat ZSZ w Szprotawie.

  W związku z zorganizowaną przez Waszą Szkołę zbiórkę karmy dla Przytuliska dla zwierząt w Żaganiu, chciałabym gorąco podziękować w imieniu własnym oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Żaganiu ,jako jednostki zarządzającej Przytuliskiem za tę darowiznę dla naszych psiaków! Cudownie, że otworzyliście swoje serducha na tych najbardziej potrzebujących, mniejszych braci! Mamy nadzieję na dalszą tak bardzo „owocną” współpracę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy! Wolontariuszka -Iwona Danieliszyn.

 • ZWIERZĘTA TEŻ CHCĄ MIEĆ PACZKI

  ZWIERZĘTA TEŻ CHCĄ MIEĆ PACZKI - Obrazek 1

  W tym roku szkolnym 2018/19 cała nasza szkoła  uczestniczyła w akcji „ZWIERZĘTA TEŻ CHCĄ MIEĆ PACZKI”. Akcja trwała od 3 grudnia i trwała dwa tygodnie. Uczniowie, którzy chcieli wspomóc Schronisko w Żarach, przynosili darowizny. Dary składano do kartonów opatrzonych zdjęciami psiaków i kotów. Najbardziej zaangażowani uczniowie osobiście odwiedzili schronisko dla zwierząt w Żarach i przekazali paczki z karmę mokrą i suchą. Oprócz tego przekazaliśmy do schroniska dla naszych czworonożnych przyjaciół zabawki, miski, smycze. Uczniowie zorganizowali także koce, żeby zwierzaki miały ciepło tej zimy.

  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję.

                                                                            Wolontariusze ZSZ w Szprotawie

 • Lubuska Olimpiada Młodzieży w szachach szybkich.

  Lubuska Olimpiada Młodzieży w szachach szybkich. - Obrazek 1

  Wczoraj nasza młodzież brała udział w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w szachach szybkich. Do boju przystąpiła drużyna z „54” w składzie: Adrian Kapłon, Dawid Suska, Adam Jędrzejewicz i Aleksandra Cisakowska. Wyniku zaciętej rywalizacji drużynowej zajęliśmy miejsce 8 na 20 startujących zespołów. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w roku następnym.

 • Wyniki WKS

  Wyniki WKS - Obrazek 1

  Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza zostały już ogłoszone, ale ważne kto będzie reprezentował Zespół Szkół Zawodowych w etapie wojewódzkim , co pozostaje do rozstrzygnięcia. Etap szkolny zwyciężył Mateusz Jarzembowski (3tac) wyprzedzając konkurencję o 4 punkty, miejsce drugie równorzędnie Patryk Zommer z Bartkiem Sawronem, który stwierdził, że na ten moment czekał 3 lata. Miejsce trzecie zajął Daniel Malicki, a tuż za podium uczniowie z klasy pierwszej technikum mechanicznego Szymon Skalski i Robert Skrzypiec. Gratulujemy wysokich wyników i chęci rywalizacji.

 • Z wizytą w Niemczech – RENTA GAF

     Z wizytą w Niemczech – RENTA GAF - Obrazek 1

   Dnia 6-go grudnia delegacja z Urzędu Miasta w Szprotawie oraz Zespołu Szkół Zawodowych  odbyła wizytę w  firmie  RENTA GAF w  Hoyerswerda.  Celem spotkania  były rozmowy o formie współpracy   pomiędzy  Zespołem Szkół Zawodowych w Szprotawie a RENTA GAF. Następnie zwiedziliśmy warsztaty GAF , w których odbywają się kursy i szkolenia praktyczne w branży mechanicznej i elektrycznej.  Mamy nadzieję, że uda się wspólnie opracować projekt dzięki, któremu mechanicy z Zespołu Szkół Zawodowych będą mogli uczestniczyć w wymianie i odbywać praktyki w Niemczech. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie pracownikom firmy RENTA GAF oraz za  zaangażowanie UM w Szprotawie.

 • Jarmark Bożonarodzeniowy

  Jarmark Bożonarodzeniowy - Obrazek 1

  W rytmie świątecznych kolęd i promieni upragnionego słońca odbył się kolejny Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy , w którym mieliśmy okazję uczestniczyć. Na naszym stoisku pierogi, o których już wczoraj grzmiał internet :), do tego pyszne ciacho i jemioła, ozdoby  oraz bigos. Jak przystało na towar dobrze zareklamowany pierogi rozeszły się na pniu.... a za ciężką pracę uczniów i nauczycieli wypada nam już tylko podziękować. 

  Dziękujemy całej społeczności Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie !!!

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - Obrazek 1

  5 grudnia 2018 roku  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  odbył się już po raz kolejny w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie klasy II Tdc zaprosili wszystkie klasy wraz z nauczycielami na prezentację multimedialną. W tym dniu odbyła się informacyjna akcja wśród społeczności szkolnej na temat działalności woluntarystycznej w życiu każdego człowieka. Uczniowie zaprezentowali ideę wolontariatu, zasady działalności oraz cechy wolontariusza.

  W części drugiej uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się od zaproszonego gościa Pani Ewy Lokś Dyrektora Banku Santander, w jaki sposób nieść pomoc potrzebującym i czym mogą zajmować się wolontariusze. Ponadto Pani Dyrektor poinformowała uczniów, w jaki sposób mogą przystąpić do programu „Pomagam z Santander”, wesprzeć Akcję Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej oraz włączyć się w działania wolontariackie.

  5 grudnia wszyscy uczniowie oraz pracownicy otrzymali czerwone serduszka, poprzez które zaprosili uczniów i nauczycieli do udziału w zbiórce karmy do schroniska dla zwierząt.

  Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza były działania edukacyjne, pokazujące uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc dla dobra innych. Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole można zobaczyć na załączonych zdjęciach. 

 • Etap Szkolny WKS

  Etap Szkolny WKS - Obrazek 1

  W dniu 5-go grudnia odbył się  etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza. To już dwudziesta pierwsza edycja WKS w naszej szkole. Uczestnicy, jak zawsze musieli zmierzyć się z testem 40 pytań oraz wykonaniem płytki na wymiar wg rysunku wykonawczego. Wśród uczestników starzy wyjadacze (klasa 4)  i zdobywający doświadczenie J . Miłym zaskoczeniem okazali się uczestnicy z klasy 1ta, którzy wielkim zaangażowaniem podeszli do konkursu, a jak wiemy wiara potrafi przenosić góry…… Wyniki konkursu dość ciekawe……… Dużą rolę odegrało doświadczenie  klas trzeciej i czwartej, oraz zapał klasy pierwszej – przecież jak się chce to się potrafi…

  Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie dyplomów i nagród we wtorek 12.12.2018  w 107. Zapraszamy społeczność szkolną i uczestników.

strona: