• Pomoc Ukrainie

• Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie organizują pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Prosimy wszystkich uczniów naszej szkoły, aby przez najbliższy tydzień przynosili do szkoły czekolady i inne wyroby czekoladowe. Dlaczego akurat czekolada? Najbardziej tragicznymi ofiarami tej wojny są dzieci. Czekolada podnosi poziom serotoniny, czyli hormonu poprawiającego nastrój, co w przypadku dużego stresu jest bardzo ważne. Ponadto jest bogata w substancje, które pozytywnie na nas wpływają, takie jak: żelazo, magnez, niacyna czy flawonoidy, dlatego wskazana jest również dorosłym.

Jeżeli każdy uczeń przyniesie choćby jedną czekoladę, to uzbieramy około 350 tabliczek. Nie bądźmy obojętni. Pomagajmy !

Punkt zbiórki: pomieszczenie Samorządu Uczniowskiego