• Abilities Game

•     Chcą  zapoznać  młodzież z różnymi umiejętnościami związanymi z wykonywaniem  zawodów  ekonomisty, informatyka, mechanika i kucharza zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych  do udziału w „Abilities Game”.  Gra umiejętności polegała na rozwiązywaniu zadań manualnych na różnych stanowiskach zawodowych przygotowanych przez Zachodnią Izbę Przemysłowo- Handlową,  przedstawicieli przemysłu: Nord Systemy Napędowe Sp. z oo,  nauczycieli i młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie oraz  Państwową Straż Pożarną. W trakcie gry uczestnicy rozwiązywali zadania i  odkrywali najbardziej kultowe miejsca szkoły. Każdy uczestnik gry był zwycięzcą zdobywając punkty za zadania, a raczej wyzwania takie jak : szybka piłka, bieg z kawą czy montaż części silnika elektrycznego oraz udzielenie pierwszej pomocy. Działo się dużo, a całe wydarzenie ożywiał samorząd oferując rozrywkę i chwilę relaksuJ . Na koniec zwycięzcy otrzymali nagrody sponsorowane przez lokalnych przedsiębiorców: „Hoszman Schody i Drzwi” oraz Zachodnią Izbę Przemysłowo- Handlową.

• Dzień bez plecaka

• 15 marca Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień bez plecaka". Uczniowie zastąpili dotychczasowe, tradycyjne plecaki substytutem, w który mogli zapakować książki oraz przybory szkolne. Kreatywnych pomysłów nie brakowało. Skutki obrazujemy poniżej :)

• Wolontariat - Pomoc Ukrainie

• Młodzież z wolontariatu naszej szkoły wzięła udział w akcji Pomocy Ukrainie. Uczniowie pomogli w rozładowaniu ogromnej ciężarówki darów z Niemiec dla Uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszego województwa.

"Zło dobrem zwyciężaj "

• Walentynki

• W ubiegłym tygodniu sie działo! Samorząd Szkolny wraz z Wolontariatem Uczniowskim nadrobił planowane działania Walentynkowe, które się nie odbyły w terminie z powodu   zdalnych zajęć. Tradycyjnie była poczta Walentynkowa. Quiz z okazji Walentynek oraz Dnia Kobiet. Mnóstwo życzeń i kwiatów.

• Czekolady dla dzieci z Umania od uczniów „54”

• W dniu 10 marca Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym zakończył akcję zbiórki czekolad dla dzieci z partnerskiego miasta Umań. Zebraliśmy 250 czekolad oraz kilka bombonierek i innych słodyczy. Po spakowaniu tych darów w jeden pakunek, przekazaliśmy je do szprotawskiego ratusza, skąd ma wyruszyć konwój z pomocą humanitarną do naszego miasta partnerskiego – Umania. Umań leży poza obecną linią frontu, mimo to częste są alarmy lotnicze, zbombardowano piekarnię i pobliskie lotnisko. Do miasta przybywają uchodźcy z rejonów objętych walkami. Brakuje właściwie wszystkiego. Każda pomoc jest na wagę złota. Mamy nadzieję, że nasz dar dotrze wraz z innymi produktami bezpiecznie do mieszkańców Umania, a my zajmiemy się organizacją kolejnych zbiórek.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom ZSTiB w Szprotawie, którzy wsparli naszą akcję i zachęcamy do dalszego aktywnego pomagania przybywającym do nas uchodźcom, jak i ludziom pozostającym w Ukrainie.